Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért "büdös" a mosógépben a víz?

Miért "büdös" a mosógépben a víz?

Figyelt kérdés

Amikor engedi ki az első vizet,mindig furcsa "büdös",állot szaga van mitől?

Elég víz pazarlás,hogy mielőtt mosok át kell járatnom a gépet..Nem tudom mitől van,pedig rendesen lett beüzemelve.

dobjam ki?


2009. jún. 18. 13:38
 1/5 anonim válasza:
80%
Szia! Nekem a hosszú moss után szokott szaga lenni a dobnak. Ekkor műanyag szerű szagot érzek, főleg magas hőfokon való mosás után. Érdemes minden mosás után kitakarítani a mosószer ill. öblítő betöltő kazettákat is, valamint vízkőtelenítés rendszeresítésére is sort kell keríteni. Ezt nálunk egyszer szakember tette meg, és a gyerek nyakláncától kezdve gombig és melltartó vason át minden meglelhető volt a mosógép belsejében. Tehát ha már több mint fél éve használod, érdemes kihívni egy szakembert.
2009. jún. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor szólók neki:)
2009. jún. 18. 13:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is időnként büdös a víz. Arra jöttünk rá, hogy benne marad valamennyi víz mosás után, ami aztán bebüdösödik. Mivel hosszabbítottuk a kifolyócsövét (hogy a helyére férjen), ezért nem tudtuk máshogy megoldani: 2-3 hetente egy üres dobbal, Domestossal történő főzőmosást iktatok be, ez segít. (És olcsóbb, mint a szerelő - nálunk is volt már, 8000Ft és nem talált semmit a gépben.)
2009. jún. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
A mosóporból, öblítőből és a vízkőből fogkrémszerű lerakódás képződhet a gépben. Ezen megtelepedhetnek a bacik és ezért lehet büdös a gép. Használaton kívül nem kell becsukni a gép ajtaját. A lerakódás ellen először ecettel érdemes átmosni a gépet. Ha ezután is büdös, akkor gyógyszertárban lehet Neomagnol fertőtlenítő tablettát kapni és azzal kell próbálkozni.
2009. jún. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon utálom az ilyen szagokat. Én soha nem zárom le a kikapcsolt gép ajtaját (csak, ha vendégek vannak), hogy a maradék víz ne büdösödjön meg benne.De még így is az ajtó körül időnként le kell vakarni a fogkrémszerű dolgot, amire egy régi fogkefe kiváló. Néha még így is penészfoltot találok, pedig a fürdőnk is nagyon száraz. Van aki a grépfrutmagolajból tesz a fehér ruhákhoz, és az is csírátlanít.
2009. jún. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!