Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen rovar ez a szobámban?...

Milyen rovar ez a szobámban? Alhatok ettől, nem okoz problémát? Nagyon félek!

Figyelt kérdés

Eddig még csak a szúnyogháló közelében láttam (ezek a hülyék átbújnak rajta... át tolják magukat....) és a függönyön de leütöttem mindig ablakzárás után ha volt bent. (ritkán)


Előbb vettem észre, hogy elszállt előttem egy.



Kis sötét színű (feketés) valami. Kisebb mint egy muslinca/muslica. Azt hiszem 2 db szárnya van.


És a legfontosabb, hogy a "fenék része" hegyes! Olyan kis hegyeskék alakú. A lábai vékonyak inkább.



A legyektől fóbiám van kikészülök, nehogy beköpjenek valamit, rettegek.


Ez micsoda? Ugye éjszaka nem megy bele az ember fülébe, orrába, szájába stb?



Ja és szerintetek ha van az ablakon szúnyoghálónk akkor nem kell nagyon aggódnom? Mármint a nagy legyek nem tudnak bejönni. De ilyen kisebb legyek, szúnyogok, muslincák átbújnak rajta sokszor.

Nem merek így aludni, pedig napok óta nem aludtam és korán kellene kelnem. Nem bírom az ilyen rovarokat.


Nálatok is van ilyen kis fekete, hegyes légyszerű vagy szúnyogszerű állat?


Másfél órán át keresgéltem a neten, de nem találtam rá arra, amit keresek. Nagyon örülnék, ha valaki segítene.!


Köszönöm.


2009. jún. 16. 01:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

lehet kapni két-háromezer ft körül elektromos rovarcsapdát, akár obiba, vagy teszkóban is.


Ezek a rovarcsapdák tartalmaznak egy uv neont, ami odacsal mindenféle repülő rovart. Érdemes úgy telepíteni, hogy a szúnyoghálóból ne látszódjon a fény, mert rengeteg rovart csalhat be.


Hátránya az, hogy amikor elkap egy rovart, zörög. Ez ilyen nagylétszámú kis rovaroknál olyan lesz mintha kukoricát pattogtatnál.

2009. jún. 16. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


van olcsóbb is, csak keresni kell, vigyázz arra, hogy nehogy hamis uv neonosat vegyél !! más gagyi dolog nem lehet benne. Van egy tekercs ami nagyfeszre van kötve, ezért ha gyerek van a lakásban, érdemes olyan helyre tenni, ahol nem éri el. Egyrészt érdekelheti a kütyü, másrészt ha eltörik a gép, és a kissrác belenyúl, tulajdonképpen még a biztosítékot sem csapja le. Bár nem tudom hogy megy ez.

2009. jún. 16. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem, kisgyerek nincsen.

Köszönöm szépen a választ, internetről nem igazán tudok rendelni, nálunk meg csak tesco van... szerintem megnézem ott, hát nagyon remélem, hogy nem gagyit választok.

Lehet úgy is, hogy csak este kapcsolom fel miután bezártam az ablakot, ugye? És ez nem ártalmas? mármint nem bocsát ki semmi olyat, amit ne lehetne belélegezni gondolom...

Ne haragudj, hogy ennyit kérdezek :$ honnan veszem észre, ha esetleg ócskát vettem? Azon kívül, hogy nem ér semmit :)

Köszi.



Itt szerencsétlenkedtem egész este, hátha a monitor fénye idecsalja, de nem... ma reggel is lestem órákig az ablakot, hátha a fényre odamegy. De semmi. Egész éjjel lestem, de eltűnt.



Ha valaki tudja milyen élőlény ez akkor azért örülnék, ha leírná. Köszönöm.

2009. jún. 16. 06:51
 4/5 anonim válasza:
83%

Szerintem nézz szét a teszveszen, vaterán tuti, hogy találsz olcsón is jó minőségű rovarcsapdákat.

Esetleg cseréljétek le a szúnyoghálót. Van olyan is, amelyik fémes, így nem biztos, hogy áttudja magát az a kis dög nyomni rajta. Vagy az is lehet, hogy nem is a hálón bújik át, hanem a háló és az ablak találkozásánál. Ez persze attól függ, hogy hogyan van feltéve a háló. Vannak akik csak rajzszöggel teszik fel, na akkor biztos áttudnak rajta menni, vagy keretel, ez a biztosabb.

Még arról, hogy nem találtál semmit a neten: lehet, hogy nem is bogarat kellene keresned, hanem rovart.

Nem ugyan az a kettő. Így tanultuk az iskolában: "nem minden rovar bogár, de minden bogár rovar"

Amúgy csak hogy megnyugtassalak: bizonyított, hogy egy ember egész élete folyamán akár 50 db apró bogarat, pókot stb. "fogyaszt" el, és legfőképp éjszaka. A frissen kikelt pókok bármelyik szúnyoghálón bemászik, és elbújik a lakásban úgy, hogy lehetetlenség megtalálni őket, és idővel ezek éjszaka akár a szánkba is bekerülhetnek. Nem akartam a fárszt hozni rád, én is utálom az ilyeneket, de ez van. Szerintem neked ez a fóbiád, de ezen tudnak segíteni a dokik.

2009. jún. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekünk ragasztott van, belülről. Mert az ablak miatt másmilyet nem lehet.

Minden ablaknyitásnál ellenőrzöm. Többször láttam egyébként amikor beakad a háló közti lyukba és akkor oda-vissza dőlöngél majd végül beesik mindig... :)


Hát, köszi mondhatom megnyugodtam basszus :DD

Amúgy rovarra kerestem és kétszárnyúakra légyalakúakra, szúnyogalakúakra stb. Rovar vagy bogár vagy milyen határozót is néztem amiben a legyek vannak, de semmi.


Levéltetveket is néztem mert kissé hasonló ahhoz is de semmi.


Mindegy, végül is csak nem lesz probléma.


Valóban fóbiám ez, a pókoktól is félek, de ezektől még jobban.

2009. jún. 16. 13:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!