Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Újított fel valaki mostanában...

Újított fel valaki mostanában házat?

Figyelt kérdés

Sajnos meghalt a nagymamám és rám hagyta a házát...

Vőlegényemmel szeretnénk beköltözni, de előtte fel szeretnénk újítani.

Kb. 90nm-es a ház, L alakú, a tetőt mindenképp ki kellene cserélni, ezen kívül az összes helyiséget újrafesteni (gondolom vakolni is itt-ott, mert most a legtöbb szobában tapéta van) és esetleg kívülről is átszineztetnénk.

Ezek a munkák kb mennyibe kerülnének?

Csináltatott mostanában valaki ilyesmit, és meg tudná mondani, hogy neki mennyibe került? Tudom, hogy nem lehet pontosan ennyi adatból megmondani, csak egy hozzávetőleges összeget szeretnék tudni mielőtt kihívjuk a mestereket.

Ja és Pest megyében vagyunk.

köszönöm!


2012. márc. 28. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
tetőre legalább másfél milliót számolj.
2012. márc. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha szürke pala (azbesztes) a tető, akkor naon sokba fog kerülni az elhelyezése, ugyanis erősen rákkeltő...
2012. márc. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem pala, rendes cserép, csak sok el van törve, meg "hullámos" az egész, ahogy a több 10 év alatt néhol megsüllyedt a ház, ezért kell megcsináltatni.


Szóval akkor 1,5 millió csak a tető...

2012. márc. 28. 12:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor mázlitok van.


Glettelést, festést ti is megtudjátok csinálni, a külső színezésnek olyan 1200-2000 ft m2-re.

2012. márc. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Öreg háznál meg kell nézni a vízvezetéket, csatornát, és az elektromos hálózatot is. Én egy 40 éves házat vettem 2 éve. Első dolgom a vízvezeték cseréje volt. Talán 1-2 évet kibírt volna, de többet nem. Az elektromos hálózat szintén problémás szokott lenni a régi házakban. Régen nem volt ennyi fogyasztó, 2-3 kismegszakítóval elintéztek egy nagy házat is. A földelést mindenképpen ellenőriztetni kell, és egy FI relé beépítése is javasolt.

Nekem a teljes belső felújítás több 2 millióba került. Új fürdőszoba, új vízvezetékek, új fűtési rendszer, elektromos hálózat csere, burkolás, tapétázás, új konyhabútor. A víz-fűtés kivételével mindent magam csináltam.

2012. márc. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Szerencsére ez a ház nem zsákbamacska, mert amit az utóbbi pár évben kellett, azt apum újította fel/ő intézte, szóval tudjuk, hogy milyen állapotban vannak a dolgok.

Amivel esetleg gond lehet, az az áram, ahogy te is írtad, régen még nem kellett ennyi kütyüt elbírnia a hálózatnak, ezt mindenképp felújítjuk, ha már úgyis leszedünk minden tapétát stb. A vízvezeték szerencsére jó, mert nincs 10 éve, hogy fel lett újítva.

Úgy számolgatunk, hogy kb. 2,5-3 M kellene, ha új bútorra nem költünk...

2012. márc. 28. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!