Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkészülék áthelyezéséhez...

Gázkészülék áthelyezéséhez (ugyanazon a falon kb.2m-el arréb kerülne) kell-e gázterv és gázművektől engedély pesti panellakásban?

Figyelt kérdés

Egy pesti panellakásban szeretnénk a gáztűzhelyt kb. 2m-el arréb tenni, ugyanazon a falon maradna.

Egyik szerelő azt mondta, hogy ehhez kell gázterv és gázmű engedély is, de itt azt az infót kaptam, hogy nem.

Van esetleg gázszerelő, akinek biztos infója van erről - illetve elvállalná a bekötést úgy, hogy az esetleges jogkövetkezményeket (ha van) Ő vállalná?



2012. márc. 17. 09:21
 1/6 vizgazfutes ***** válasza:

Gázterv kell!


Ezen felül gáz MEO is. Gázóra fel-leszerelés.


Gáztűzhelyhez páraelszívó és légbeeresztő megléte is szükséges.


Ezt senki nem fogja elvállalni papírok nélkül, pláne nem úgy, hogy még a felelősség is az övé.


Amúgy nem is értem. Iratnál vele egy papírt, hogy Gipsz Jakab vagyok 2012. X. hó X.-én a Patyolat utca 9. szám alatti 3/6os lakásban a tűzhelyet saját felelősségemre átraktam? :)

2012. márc. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 vizgazfutes ***** válasza:

Jah, és a gázhálózat egyéb (esetlegesen felmerülő) szabálytalanságait is a hatályos szabályok szerint javítani kell.


Ha van ebben a lakásban nyílt égésterű készülék (vízmelegítő, cirkó, stb.), akkor felejtős, hogy arra lesz gázterv, illetve engedély.

2012. márc. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kerria ***** válasza:
sajnos igen! Kell!
2012. márc. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Gázóra nincsen (panellakás, átalányban megy a gáz)

Ahogy látom, már arra a kérdésre is válaszoltál, ahol azt az infót kaptam, hogy nem kell gázterv ( http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__277056..

Amennyiben ez mégis kell, akkor milyen költségekre számíthatok? És a legfontosabb, hogy mennyi az a maximum idő, amíg ez végigmegy?

2012. márc. 17. 09:31
 5/6 A kérdező kommentje:

nem úgy gondoltam, hogy feketén, hanem ha kapok számlát a munkáról, akkor gondolom szabályos amit csinál :S

Én is azt szeretném, ha minden rendben lenne, nekem az ellentétes infókkal, és az idővel van bajom :S

2012. márc. 17. 09:33
 6/6 A kérdező kommentje:

[link] - itt is gázórát írnak, ahogy Te is mondtad - de panellakásban hol van gázóra???


Azt hiszem egyszerűbb (és költséghatékonyabb), ha újraterveztetem a konyhát, igaz? :S

2012. márc. 17. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!