Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tűntethetném el a port?

Hogyan tűntethetném el a port?

Figyelt kérdés
Földszinten lakunk,és 2 naponta porszívózok,de kb. fél óra múlva már megint minden pormacskás.Megőrülök!Kicsi babám van és a férjem is tüsszög állandóan,nem szeretném,ha bajuk lenne tőle!Esetleg létezik vmi légtisztító gép,vagy párásítóval lehet fékezni a por szállását?SEGÍTSETEK!!!
2009. jún. 10. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a negyediken lakunk, de itt sem jobb a helyzet. Állandóan porszívózok, de állandóan poros minden. Nekem is pici babám van:)) Én most vettem egy olyan takarítógépet ami gőzzel mos fel, egy kicsit javult a helyzet. A héten pedig a nagyobb fiam szobájában felszedjük a szőnyeget, és lerakjuk a parkettát, talán jobb lesz...A bútorokat pedig mindig vizes ruhával törölgetem, hogy ne szálljon annyira.
2009. jún. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

laminált padló , svéd padló, szalag parketta stb kell, szőnyeg kidobva !

ágynemű- függöny ,stb 2 hetente csere ,és kimosni!

ha szellőztetsz, röviden és intenzíven . 5 perc , minden ablak nyitva .persze símán hagyhatod melegben egész nap nyitva , viszont akkor sok-sok utcáról bejövő levegőben száldosó mindenfélét beengedsz :)

több növény,és vagy párásító , hogy a páratartalmat megemeld !

a légtisztító gépek drágák : pl : HILA cc : 200 000.-

a japán mittudoménmianeve : 350 000.-

előtte javaslom kipróbálni az alternatívákat.

( a tüsszögés inkább a háziportól van , házipor = atka ürülék , nagyon finom szemcsés és irritálja a nyálkahártyát , szereti a gyapjú takarót, meg az ágyneműt )

a síma por sokszor nehezebb a levegőnél és nem szálldos !

tavasz végén a háziporallergia szinte népbetegség !

a légkondi ( ha van ) szűrőjét tisztítani kell , ha nem abbol komoly baj származhat : pl : légiósbetegség ( persze ez nagyon elhanyagolt legkondik esetében igaz csak )

20 évig voltam allergiás .

sokat próbálkoztam .

sikerült.

már nem vagyok évente 4-5 × beteg .

2009. jún. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én azt javasolnám, hogy tegyél az ablakpárkányra virágokat, az is valamennyire felfogja az utcáról bejövő port. Pl. muskátlit. Szép is meg bokros is. És ha törölgeted a polcokat akkor bő vizes ronggyal, vagy vannak bútortisztító spray-ek amelyek távol tartják a port (egy kicsit tovább mintha tiszta vízzel törölnéd). Egyébként egyetértek abban, hogy minden szőnyeget le kell cserélni laminált padlóra, parkettára. Meg a nagy függönyök helyett tegyél kisebbeket. Ennyi. Remélem valamennyit segítettem. :)
2009. jún. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is valami hasonlót akartam javasolni, mint az előttem szóló: növényeket tegyél ki, vagy ültess az ablakod alá, ha meg tudod tenni.

Mi házban lakunk, vannak ablakaink, amik a kert felé néznek (semmi por a párkányon szinte!!), viszont az utcafronti ablakokon vastagon áll a kosz, hetente porszívózom a párkányt.)

2009. jún. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Amúgy nekünk mindenhol laminált parketta van,és rendesen látszik a porcica porszívózás után 1-2 órával.

Virág nem megoldható,középen ki-be nyíló ablakunk van...

2009. jún. 11. 14:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!