Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülne a kert...

Mennyibe kerülne a kert végébe készíteni egy lakható 2 (kis) szobás "házikót"?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok.A barátommal (3 éve járunk)szeretnék kicsit elkülönülni a világtól.De anyáék nem engednek messzire pl a barátomhoz lakni.Ezért gondoltam most erre.Mondjuk érdekelne az hogy a legolcsódd kb. meg mondjuk 1 közepesár is.Nem kell luxuslakosztályra gondolni.Csak hogy ellegyünk 1 picit.Bútort ne számoljatok bele csak fal meg tető meg alap.Nem vagyunk nagyon gazdagok szóval ha lenne valami gazdaságos ötletetek azt is nagyon szivesen fogadnám.Köszönöm szépen!
2009. jún. 8. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy lakható 2 kis szobás házikó milliókba kerül, mert csak úgy nem lehet építeni, azt meg kell terveztetni, engedélyeztetni a tervet, és csak azután lehet elkezdeni építeni. És nem is biztos h lakóház építhető több a telekre, még a kert végébe sem ...

Viszont sokkal olcsóbb lenne egy faházat venni barkácsáruházban, persze egy megfelelő méretű is százezrekbe kerül. Sajnos ...

A legolcsóbb talán egy lakókocsi lenne, csak bérleti díjat kell fizetni, ha már nem kell, vissza lehet vinni.

2009. jún. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg milliókba kerül.

Földvizsgálat már nem fog kelleni, mivel már van egy ház a telken. Viszont meg kell tervezni a házat, amit valamelyik hivatalnak jóvá kell hagynia. Saját kezűleg is fel lehet építeni a házat. De azt ellenőrizni fogják, hogy lakható-e. És az ellenőrzés is pénzbe kerül. És akkor még ott van az építési alapanyag, ami bizony nem valami olcsó.


A faház (pl amiket kiállítanak a baumaxnál vagy az auchannál) jó, nyáron. De annyira nem szigetel jó, hogy télen is ott lehessen lakni. Ráadásul abban nem fér el se vécé, sem konyha.


Egy lakókocsit, ha veszel a kert végébe. Talán a legjobb megoldás. Most a válság miatt, még olcsóbban lehet hozzájutni.

2009. jún. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi nem rosszak az ötletek. Köszi
2009. jún. 9. 20:09
 4/4 anonim válasza:

Mi évekig laktunk farost lemezből épített faházban. Két réteg között hungarocell szig.volt. Megfelelt. Ma már így csinálnám: pincefalazóból 2-3 sorban alapot készítenék. feltölteném a kiásott földdel, ledöngölném és rátennék kb 10 cm betont. Erre lépésálló nikecellt fektetnék és ismét 6-8 cm betont. Eddig kb 50 000 Ft lehet 30 m2 esetén.

létezik az OSB lap, ez időjárás álló és fa jellegű. Elég lakkozni. Ez lehet a kűlső borítás, miután váz szerkezetet készült 6x6 cm körüli lécekből. Ajtót, ablakot készen is, sőt bontottan ingyen is szerezhetsz, ahol műanyagra cserélik azt. Örülnek, ha valaki elviszi.

belül gipszkarton falat szerelhetsz, mögé kőzetgyapot táblákból szigetelést. Sztem alig 200000 lehet eddig, a tetőhöz szintén szerezhetsz bontott cserepet ingyen. A építőáruházak szerszámostárolói szerintem drágák és kicsik, bár láttam 50%ra leértékelt bemutató darabokat. De akkor sem lehet az alapozást megúszni. És ha a legény segít, dolgozik és megmarad, akkor megérdemlitek! Ja, és meg kell nézni a telek,kert beépíthetőségi %-át és a beépítettséget. Viszont, ha nem kérsz engedélyt akkor állj meg 30m2-nél, 5*6m sem kicsi!

2009. jún. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!