Van különbség árban a fával történő és a
gázfűtés között?
Figyelt kérdés
80 ezer Ft az 1 havi gázszámlám, úgy, hogy átlagosan 20 fok van a házban. Ha fával fűtenék, az is ilyen drága lenne? Gondolom, tekintettel arra, hogy a gáz árát az elmúlt 10-12 évben 1600%-kal (ezerhatszáz %) (illetve még + 15% Áfával) megemelték, akkor a fa ára is a csillagos egekben lehet.
2012. febr. 26. 09:52
1/6 vizgazfutes válasza:
Mi egyszer kiszámoltuk a két fűtési alternatívát.
Figyelembe véve a fa árát, azt hogy vizesen árulják, a tárolási lehetőségeket, a vele való munkát, közel azonos árban jön ki a két fűtési lehetőség. Ugyan a fűtési rendszert nem ismerem (radiátorok, cirkó, stb.stb.), de lehet egy cirkó csere megoldaná a problémát a túlzott gázfogyasztásra.
2012. febr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
Annyival jobb a fa,hogy az nem fix áras...mi 1 erdei köbméter kályha kész bükk és tölgyet vettünk 20000-ért (házhoz szállítva) van ahol ez pl 24000 (+amiért házhoz viszik)stb szóval azért meg kell találni az olcsóbbat és a jobbat.
A gáznak nem igazán van fűtőértéke mert néha túlzottan is keverik (a lángján is lehet látni) viszont a vizes fának se igazán....
Most a nagy hidegeknél 1 hónap alatt kb 60ezer értékű fát fűtöttünk el (160nm és a ház 70%-ba nagy belmagasságú) és szintén olyan 20 fok körüli idő volt bent...szigetelve nincs a ház,a felébe ablakokat kellene cserélni...ősszel csináltattuk a fűtést szóval első próbaszezon és hát van még min javítani mert közel 200 méter fűtéscső megy a külső falaknál alul amit még nem szigeteltettünk le és hát rendesen hűl ott is a víz.1000 literes tartály is van a rendszerre rákötve ami azért este jó pl este mert nem igazán pakoltuk a kazánt és abból még jó pár órát keringett a meleg víz így nem hűlt annyira le a ház meg stb.Idén még beterveztük,hogy gázkazánt is beköttetünk mint kiegészítő.
Egyébként ez persze sok mindentől függ,de mondták jó páran,hogy átlag családi ház átlag tél alatt olyan 7-8 köbméter fát használtak el.
2012. febr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 anonim válasza:
Ez attól függ hol veszed a fát.Mi falun élünk és így az erdészettől vesszük a vegyes keményfát.Rönkökbe.Így ezt még kuglizni hasogatni kell.Sok vele a munka de megéri 30-35 ezerre jön ki a havi fűtésszámla 150nm es házba ami 60 éves és nincsenek a falak szigetelve és salakblokkból vannam ami a legrosszabb építőanyag.Persze ha a tüzépen vennénk feldolgozva már közel se lenne ennyire olcsó.
2012. febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 anonim válasza:
Még annyi hogy gázzal nekünk is kb 70-80 ezer lenne.
2012. febr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 A kérdező kommentje:
Kondenzációs kazánom van Vaillant. 380 Ft volt, azzal beszéltek rá, hogy megvegyem, hogy 30%-kal kevesebb lesz a gázszámlám. Kiderült, hogy ugyanannyit fogyaszt, nem fizetek kevesebbet, sőt, most 20 fokért fizetek annyit mint 24 fokért a hagyományos kazánnal fizettem. Viszont az áram számlámat felvitte a nagy teljesítményű, beépített elektromos hűtő ventilátor és a levegő szivattyú, ezek ugyanis nincsenek benne a hagyományos kazánokban és rengeteget fogyasztanak. A ventilátor pedig folyamatosan megy, sőt miután lekapcsol a fűtés akkor is még 10 percig. De még számos hátránya van ennek a készüléknek. Ezért gondoltam, hogy áttérnék a fával történő tüzelésre, de ezek szerint a fűtés egy hónapban mindenképpen közel annyi mint egy átlag havi kereset, mindegy, hogy fa, vagy gáz. 10 éve gondolom 2000 Ft körül lehetett 1 köbméter fa.
2012. febr. 26. 11:37
6/6 A kérdező kommentje:
Mindenesetre emberemlékezet óta nem állt fenn ilyen rendszer a világon, hogy nem elég, hogy egy átlagos háztartás havi rezsiköltsége egyenlő egy havi átlagkeresettel, vagy meghaladja azt, ami már önmagában ad abszurdum, még a fát sem lehet beszerezni olyan áron, hogy érezhetően csökkenjenek a terhek. Ez azzal egyenértékű mikor Sztálinista diktatúra során mesterségesen kiéheztettek településeket, falvakat, csak most mások a technikák, módszerek.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!