Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyes tüzelésű kazánunk van,...

Vegyes tüzelésű kazánunk van, miért szurkosodik? Bővebben.

Figyelt kérdés

A kazánban csak fával fűtünk, többnyire tölggyel, a kéményben egy hosszú vascső található.

A probléma az hogy szurkosodik, ez mitől van? ez már a második kémény és második kazánunk.. Folyékony szurok jön ki a kéményből + víz.

Milyen kéményt ajánlotok?



2012. febr. 20. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
inkább száraz fát, mint kéményt ajánlok.
2012. febr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vizes a fád ennyi.
2012. febr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az előttem lévők már leírták én még annyit hozzátennék,hogy vegyél konix-ot (kazántisztító és égés javító)
2012. febr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én tavaly télen vágott és hasogatva, fedett helyen tárolt fával fűtök, és nálam is szurkosodik.

Ez a kevés bejutó oxigén miatt lehet, tökéletlen az égés.

De ha több levegőt engedek be, akkor meg ellobban a cserfa is, a szükséges mennyiség ötszöröse fogyna, a lakásban 40 fok lenne. Nem tudom, mi a megoldás.

2012. febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, én is használom a Konixot, az fellazítja és lesöpörhetővé teszi a lerakódást.
2012. febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Jovanny válasza:
Ahogyan leírták, az elégtelen égés következménye (kisebb részben a vizes fa) a kátránylerakódás. Ez valószínűleg a túlméretezett kazán (ezért lefojtott égés) miatt van, vagy a rossz kéményhuzat miatt.
2012. febr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hasonló problémám van mint a 4. válaszolónak. Tudom hogy mi a gond ,de nagyobb huzattal fűtve rengeteg fa megy el.


Esetleg ha valaki meg tudná mondani hogy hol lehet KONIXOT venni.

2012. febr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Konixot? Nagyjából bármelyik háztartási-vegyiáruboltban, nagyobb tüzépen, hasonlókban.
2012. febr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Yugure ***** válasza:
Akinek van rá hely és pénze is, azoknak a puffertartályt ajánlom. Abban az esetben ha túlméretezett a kazán. Ha van beépítve akkor nem szükséges folytani a nagyteljesítményű kazánt, a visszatérő vízhőfok kellően magas lesz, nem alakul ki káros kondenzáció amiből lesz a kátrány és nincs túlfűtés sem mert a tartály elnyeli és később felhasználható. A tartályt szigetelni kell és szükséges még egy un. kazánvédő termosztatikus keverőszelep is.
2012. febr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!