Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi legyen a megnyúlt hajtásokk...

Mi legyen a megnyúlt hajtásokkal? Ha földbe dugom őket gyökeret eresztenek a muskátlijaim?

Figyelt kérdés
Ősszel be lettek hozva a lakásba a muskátlik. Világos helyen egy kissé megnyúltak, ha tavasszal visszavágom őket és a levágott részeket földbe dugom megfogják?
2012. febr. 16. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Levágni???

Talán inkább letörni egy-egy hajtást és úgy különültetni, nem???


(Nekem meg olyan bajom van, hogy szintém bent vannak, szobahőmérsékleten, és sok levél megbarnult, majd leszáradt vadonat új hajtásokon. Valószínűleg rosszul öntözöm... Azt hiszem egyszerre sok vizet kapnak, és ettől barnulnak, aztán ha később kap újra, addig leszárad? Bár annyira csontszáraz még nem votl a földjük.)

2012. febr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ollóval szoktam visszavágni, van aki a törésre esküszik.

A levágott, feldarabolt részeket, egy napig árnyékos helyen tartom. Ezután a földbe dugdosom, belocsolom. A locsolással kell vigyázni, hogy a vágott felületet ne érje víz /később se/. Az anyatő új hajtásokat hoz és zömökebb teltebb lesz. Ha "szűz"napon csinálod több marad meg a dugványokból.

Sok sikert kívánok.

2012. febr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mit takar a "szűz"napon....???
2012. febr. 16. 21:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Üsd be a kereső a "holdnaptár"-t és a kívánt napra kattintva megtudod, hogy az a nap, amikor ültetsz "szűz"-nap e. Ez a kertészkedés a holddal, ahogy nagyapáink csinálták.
2012. febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, így ahogy írta az előző.
2012. febr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!