Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Te mivel és hogy spórolsz otthon?

Te mivel és hogy spórolsz otthon?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 07:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Én rengeteget spóroltam egy évig. Kb. 480.000 forintot. Kihúztam az áramot mikor elmentem. Ha nem volt hús a fagyóba vizes palackot raktam be helyette. Cigiről is leszoktam. Gázszámlám is csökkent 80.000 forinttal amit ruhára költenék azt letettem természetesen egy két dolgot vásárol az ember de ezekkel lehet spórolni vagy ha hónap elején egy kis összeget leraksz azzal is tudsz. sok sikert
2012. febr. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző, a fagyóba minek kell vizespalackot tenni?
2012. febr. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Gondolom ha tele van gazdaságosabb.

Pl ha kinyitod tele megy meleg levegővel és ha jobban tele van akkor kevesebbet kell lehűtenie.

Szerintem.

2012. febr. 1. 08:30
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
A ház nagy részében az izzókat energia takarékosra cseréltem. A villanybojlert 2-3 évente takarítom ki hogy ne legyen vízköves, még ha éjjelin is van sokat számít. Alkoholt egyáltalán nem iszok mert munkám miatt napi 8-10 órában tuti hogy autóba kell üljek ha mennem kell valamerre. Benzinnel úgy spórolok már lassan 2 éve hogy az autót is csak akkor használom a magán életbe ha gyalog vagy tömegközlekedéssel nem oldható meg az út. A gázszámlán is úgy spórolok hogy átváltottam fa fűtésre, és csak akkor gyújtok be amikor feltétlenül szükséges. Meg ugye amit tudok azt magam csinálom meg nem hívok minden kis apró hiba miatt szakembert. Dohányozni dohányzok, de már 1,5 éve magamnak töltöm a cigarettát, ez így olcsóbb is valamivel, meg persze a szálakat is csökkentettem. Kajából igyekszem mindegyikből az olcsóbbat venni vagy azt ami tényleg jó és még megfizethető is. És más egyéb feles dolgokra nem verem el a pénzt csak ha muszáj. Ruhát nem nagyon veszek, többnyire használtat veszek kb semmi pénzért, a barátnőm nagyon jól tud varrni, mivel azt tanulta így szokott nekem csinálni ezt-azt. Így azért elég sokat spóroltam meg, pontosan szám szerit nem tudom, de mindig félre tudok tenni havi szinte 20-30 ezer forintot ha jól csinálom a dolgokat.
2012. febr. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Mindenről" lemondok kísérletképpen (4 hónapja), amire korábban nem sajnáltam, és így havonta kb. átlagfizetésnyi az összeg, ami megmarad.

Amit nem tudok kiiktatni, azt nagyon kontroll alatt tartom.

Rettenetesen monoton, egyhangú ez az egész így, viszont így érzem csak eredményét annak, amit csinálok.

2012. febr. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kerria ***** válasza:

-energiatakarékos izzók

-teli adag mosás

-havi nagy bevásárlás /utána már csak romlandók beszerzése

-moziba járás csökkentése

-net előfizetés lecserélése kisebbre

-fodrász/kozmetikus mellőzése, házilag megoldani amit lehet

-nasik,üdítők elhagyása

(itt írhatnám még a drog, a cigi, és az alkohol elhagyását, de ezek a listán nálunk nem szerepeltek)

2012. febr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!