Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Valaki segítene nekem? Hogy...

Valaki segítene nekem? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Most költöztünk kertes házba(albérlet) én és a párom meg a pici babánk. Mindent megvettünk ami lényeges és hogy ott tudjunk lakni. Csak 1 gond van hogy nincs se fűtés se semmi és most jön a hideg és az 5 hónapos pici babának nem jó ez a hideg. Így is kabátba van a lakásban. Arra szeretnélek benneteket kérni hogy segítsetek megoldáshoz jutni. Kályhára nincs pénzünk pedig az lenne a legjobb. Valahogy nem lehetne összeszerelni valamit ami meleget csinál házunkba még ha egy kis időre is. Várom a válaszokat.köszönöm.
2011. dec. 24. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Ettől ugyan a lakásban nem lesz melegebb, de én is már aludtam nem egyszer olyan helyen, ahol nem volt semmi fűtés (télen), ebben az esetben nagyon jó szolgálatot tud tenni egy villanypárna. Kb. középre kell helyezni, ha túl meleg, akkor a lepedő alá még egy pokrócot és ez alá. Nem szabad közvetlenül ráfeküdni, minimum a lepedő ajánlatos, mert máskülönben beleakadhatunk a vezetékbe, ill. alvás közben kirugdossuk magunk alól.
2011. dec. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amikor beköltöztetek nem tudtátok, hogy nincs fűtés a házban? Ez nem volt okos döntés. (és akkor nagyon finoman fogalmaztam)

A leggyorsabb megoldás egy villanyradiátor lenne, de az nagyon sok áramot fog fogyasztani.

2011. dec. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én valami olyanra gondoltam hogy a szobába legyen egy kis időre legalább meleg. Pl: kályhát ugye nem tudunk venni de valahogy nem lehetne házilag elkészíteni?Az most nekünk nem lényeg hogy néz ki csak meleg legyen a lakásba a pici babánk miatt is! köszönöm. várom még a válaszokat!
2011. dec. 24. 16:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Albérletben laktok.Elvileg a bérbeadónak kellene gondoskodnia arról,hogy rendeltetésszerűen tudjátok használni a lakást.Pld.fűteni télen.Nem tudom,milyen lakás.Nem tudom,miben egyeztetek meg a bérbeadóval.De lehet csinálni végtelenül egyszerűen rakott sparheltet,téglából,sárból,ezen kívül egy fémlap kell a tetejére,amit körbetapasztasz sárral,még ajtó se nagyon kell,mert a füstöt a huzat kiviszi a kéményen keresztül.De valami vaslapot oda is kell támasztani,ahol be kell gyújtani,mert kieshet a parázs belőle és kigyullad a lakás.Főzni is lehet a vaslapon.Vashordót is állíthatsz tégla lábakra,és,ha nem kőpadló van,akkor az egész hordó alatti részt is ki kell téglázni,különben kigyullad. Kell rá vágni egy ajtófélét,ezt be kell tudni csukni,ezen kívül a füstcsőnek is kell rá vágni egy megfelelő méretű lukat. A réseket itt is be lehet sárral tapasztani.Ez már elég bonyolult,és az is a baja,hogy ha nem ég benne a tűz,rögtön hideg van.A rakott sparhelt tartja a meleget.Gázpalack-gáztűzhely:drága,rossz a hatásfoka és szénmonoxid-mérgezést is kaphattok,nem jó.A legjobb ötletem az,hogy próbáljatok valakitől egy kályhát kölcsönkérni.A védőnő keményen fel fog lépni a gyerek érdekeiért egyébként,szóval s.o.s intézzétek.
2011. dec. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért ezekkel a házilagos kivitelezésekkel óvatosan. Gondolom nem szeretnétek, hogy kigyulladjon az egész ház. A kémény állapotát is meg kell nézetni, mielőtt használatba veszitek.


Még is mit gondoltatok, hogy lesz a fűtés télen?

Ami még furcsa, hogy internetezésre van pénzetek, de a fűtésre meg nincs. Szegény gyerek! (már ha igaz ez az egész)

2011. dec. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért nem árt, ha a kályhaépítést (ha ezt a megoldást választjátok) megbízható műszaki leírás (tervrajz) alapján csináljátok, mert ha nem lesz megfelelő huzatja, akkor könnyen szénmonoxid mérgezés lehet a vége. Amúgy a legjobb megoldás lenne, ha sikerülne valakitől szereznetek egy kis péterkályhát. Könnyű, kicsi és jól fűt, a tetején lehet sütni, főzni, mint egy sütőplatnin.
2011. dec. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem használtan kéne vennni egy kájhát és mellé egy olajradiátort!A gyerek miatt kell az állandó fűtés!

Bakker tél van!Szülőktől kérjetek segítséget vagy vegyetek fel kölcsönt és vegyetek egy kis kájhát amit később is cipelhettek valahova ha elmentek,és az üvegajtósak jobban fűtenek.

[link]

[link]

[link]

Remélem mihamarabb vesztek egyet vagy a tulajjal vetettek egyet!

Minden jót!

Üdv!

2011. dec. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de megírnád, hogy MIÉRT esett egy fűtés nélküli házra a választásotok? Egyszerűen nem értem.

A legjobb megoldás, ha egyszerűen felmondjátok az albérletet, és kivesztek egy normálisat.

2011. dec. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!