Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell begyújtani egy...

Hogyan kell begyújtani egy nagy tűzterű kazánban, amit teletöltenek rönkfával?

Figyelt kérdés
Vékony gyújtóssal amit a rönkfák tetejére tesznek és így fölülről ég vagy esetleg alulról valamilyen más módszerrel?

2011. dec. 16. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell szedni a rönkfák felét :D

Én úgy szoktam begyűjtani, hogy alulra kerül a gyújtós, rá négy- vagy hatfelé hasogatott rönkök, rá egy vagy két vastag, de ez el is maradhat. Ezt gyújtom be, így ha mégsem éggne rendesen, nem kell sok mindent átpakolni. Aztán ha már biztosan ég, akkor mehetnek bele a rönkfák, de csak szellősen.

2011. dec. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%

Felülről csakis, így sokkal tökéletesebb az égés.

Iszonyat meleg lesz így, a huzatot jól kell szabályozni, ha parázs van, csak kicsi levegőt hagyni.

2011. dec. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.
2011. dec. 16. 22:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha kell még segítség...

Én néha meglocsolom egy kis fáklyaolajjal, vagy alágyújtóst teszek alá. Így biztosan begyullad. RÁadásul az alágyújtós állítólag segít koromtalanítani a kéményt...

2011. dec. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mi a neve az alágyújtósnak és hol lehet kapni?

koromtalanítás miatt nem lenne rossz.

Előre is köszönöm.

2011. dec. 18. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!