Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Levegős a radiátor, de nem...

Levegős a radiátor, de nem lehet légteleníteni, nincs rajta szelep a végén, mit csináljak? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Na szóval... az a problémám,hogy a rendszerben több radiátor is csak a legelején melegszik fel,ahol a víz bemegy...alul a visszatérő ág is meleg,mint a bejövő! A radiátorok régifajták,Radar talán a típusa,nincs a végén légtelenítő szelep,a felső hollandi megnyitásával sem sikerül a légtelenítés,mert egyből víz jön belőle (a bejövő ág el volt zárva)! Az utolsó radiátornak nincs súlya,mert nem is éri a vége a tartó konzolt,lóg a levegőben,az a gyanúm,hogy tök üres,a cső felé lejt,de elvileg ennek a rendszernek pont visszafelé kellene lejteni,hogy a levegő az áramlással szemben kijusson a nyitott tágulási tartályba! A rendszerben folyamatosan hallani a csurgó hangot,nem bugyog...csurog!A keringető szivattyú a legmagasabb fokozaton megy,próbáltam már a legalacsonyabb fordulattal is!

A kazánnál töltöm a rendszert vízzel,de a radiátorok nem telnek meg,mert jóval előbb kifolyik a víz a túlfolyón a tartályból! Másképpen hogyan lehet feltölteni a rendszert,a radiátorokat is!?

Volt egy átalakítás és ez után a kazánnál a fűtés csöveket rézre cserélték,aminek a mérete sokkal kisebb,mint ami a kazánból kiáll(6cm)széles,ha oldalról mérem.A régi csövek,amik a radiátorhoz mennek a kazán fölött a falban,pedig vastagabbak az új csöveknél,de a kazánénál kisebbek! Egy szaki szerint ez az egyik hiba,egy másik szerint pedig nem biztos...szerintem meg MIVAN?! Mi a gond? Az új csövek a kazán és a régi rendszer között? A tágulási tartály kicsi? Jobb lenne egy zárt rendszer? Lehet azt szilárd tüzelésű kazánnál alkalmazni és ha igen,akkor a lemez vagy az öntöttvas kazánnál(nem tudom melyik van) vagy nem számít!?

Aki tényleg tudna segíteni akár egy helyszíni szemle alkalmával,állok elébe,privátban megtudjuk beszélni a találkozót!(Dél Pest)



2011. dec. 10. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:

El kell zárni a radiátor alsó/felső szelepeit,(remélem van alul is elzáró)majd az alsó hollander meglazításával kiengedni a radiátorból a vizet 1 műanyag lavórba.

(Itt Légy óvatos!!, elsőnek a felső hollandit lazítsd meg picit ekkor a túlnyomás kieresztése után meg kell szűnnie!! a folyásnak, azaz látható hogy mind2 szeleped biztosan lezárt-e!Ha nem áll le a csepegés átenged valamelyik szeleped)



Ezután levehető a radiátor,és ekkor felülre a radiátorba(hollandit kitekerni) egy 5-10-15 mm???) csaphosszabbítóval ide "többet" beépítve a radiátor felső bekötése meghosszabbodik,mint ahogy most van és ezért a teljes radiátor vízszintje megváltozik,azaz vízbe áll,vagy hátulra fog lejteni.

Ha kell..... a tartókonzolokat is áttesszük a módosulást követve. Ami kell hozzá:

2 normális vízpumpafogó,(1 Cafni kulcs esetleg),kender, és csaphosszabító(k) abban a méretben ami a radiátorban is van. Egy kis izomerő,+ segítség a le/fel emeléskor,illetve az esetleges a konzol átrakáshoz fúrógép,csavar/tipli


Ezzel megszűnik a rossz irányú lejtésed.


Remélem érthető volt.

(Én sajnos nem tudok hozzád kimenni)

2011. dec. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Volt régen RADAL nevű radiátor, a radiátor és az alumínium szavakból alkova a neve...


Az átalakítás kiterjedt a teljes rendszerre, vagy mitől lettek mostanra "kontrás"-ak a radiátorok?


A régi etázsfűtéseknél az előremenő csövek rendszerint fentről érkeztek és 1-1,5 m-es szakasz függőlegesen szokott lenni. Nem lehet kissé meghúzni a bilincselésnél, hogy a radiátorok végei lejjebb kerüljenek?

2011. dec. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szabikaaa ***** válasza:
A radal radiátorok kiválóak, nagyon jó hatásfokúak és húsz emberöltő múlva is olyanok lesznek mint amikor gyártották ha vigyáznak rájuk. Súlyos hiba, ha nincs légtelenítő a rendszerben. Gondos tervező úgy tervezi a rendszert, hogy ahol levegő maradhat ott ki is lehessen azt engedni! Egyébként minden radiátornak (így ennek is) a felső becsatlakozási ponttól függően a tagok számától és így a fajlagos kilowattértéktől, lefelé kell LEJTENIE azért, mert ahogyan a vízmérték kémlelőcsövében úgy a radiátorban is a beömlő csonk felé száll a buborék, ha lefelé lejt. Ez egy 25 tagos RADAL esetében akár 2 cm (!) lejtést is eredményezhet, bár optikailag nem annyira jól néz ki de működtetés szempontjából a hatásfokot nagyban növeli és sosem lesz levegős a rendszer. Tegyél rá egy vízmértéket, nézd meg hogy ERŐSEN lejt vagy sem, ha csak éppen hogy lejt akkor tudod orvosolni a problémádat. A beömlő felső hollander előtti szelephez célszerű automata légtelenítőt betenni.
2011. dec. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szabikaaa ***** válasza:
(vagy a szelepet cserélni, léteznek olyan radiátorszelepek amikben van légtelenítési lehetőség!!)
2011. dec. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!