Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy használjuk helyesen a...

Hogy használjuk helyesen a Vaillant kazánt?

Figyelt kérdés

Egy 54 m2-es lakásban Vaillant kazán van. A termosztátot 25 fok fölé kell állítani, hogy a fűtés egyáltalán bekapcsoljon, de akkor is 10-20 percenként kapcsolgat (ezzel szerintem sok gáz megy el). A lakásban viszont nincs 25 fok, a hőmérő szerint 21, de a hőérzetem szerint még az a 21 fok is soknak tűnik, mert fázok.

Hogy használjam helyesen? Hány m3 elfogyasztott gáz reális ennél a kazánnál?


2011. nov. 21. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor annak a termosztátnak a hőérzékelőjével valami gond lehet. (Hacsak nincs beállítva rajta valami felülvezérlés, party-mód, stb, nem tudom milyen termosztátod van.)

Nekem Wolf kazánom van, most decemberben lesz egy éves és kb 5 percenként kapcsolgat ki be.

2011. nov. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Vaillant Vrt 40 a termosztát. Sajnos én nem értek hozzá, mi hogy van beállítva. Akkor ez a sűrű ki-be kapcsolgatás nem probléma?
2011. nov. 21. 14:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Vailantnak van egy jó tulajdonsága. Az, hogy azzal, hogy sűrűn rövid időre bekapcsol stabilabb lesz a helységben a hőmérséklet ezáltal csökken a gázfogyasztás. HA és amennyiben ezzel a módszerrel nem tudja felfűteni, hőmérsékleten tartani a helységet bekapcsol a termosztát és a beállított hőmérsékletre felfűtik a helységet.


A gázfogyasztást nem a kazánhoz méretezik hanem a fűtési körülményekhez, módszerhez.

A kazán gépkönyvét olvassátok el, mert ezek szerint nem néztétek meg, illetve a kivitelező nem mondta el a működését.

Adalék olvasni probléma megoldáshoz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__236042..

2011. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!