Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az analóg termosztáton ami a...

Az analóg termosztáton ami a központifűtést és a gázfűtést vezérli van napocska és holdacska. Ezek pontosan mit jelentenek? Hogy funkcionálnak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
A napocska azt jelenti hogy a nap bármely szakaszában bekapcsolja a fűtést, a holdacska meg az éjszakai fűtést jelenti. Hogy ez mi alapján működik rajta fogalmam sincs, nekem ezt egy szerelő mondta.
2011. nov. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A napocska : nappali fűtés

A holdacska: kikapcsolás, éjszakai fűtés (csak akkor kapcsol be a fűtés, ha nagyon lehűl a lakás)


Mi úgy állíttattuk be otthon, hogy a napocska határa 21-23 cfok legyen, tehát ha bekapcsolod, 23 fokig melegít, majd magától lekapcsol, majd ha 21 alá megy a hőmérséklet újra bekapcsol, 23 fokig melegít majd kikapcsol. Tehát szinten tartja hőt úgy hogy hozzá sem kell nyúlnod egész nap.

A holdacska 16-17 fokig lett beállítva és ugyanezen elven működik.

Valamint még annyi, hogy be lehet állítani h hány órától hány óráig legyen napocskás és holdacskás fűtés. Nekünk: Nap: 6:00-22:30, Hold 22:30-6:00. De kézzel is bármikor lekapcsolhatod ha pl elmész otthonról, vagy éjszaka fázol.

2011. nov. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

(Amiről az előző ír, az egy programozható termosztát, ha nem tévedek. Analógból még nem láttam ilyet, de attól még elképzelhető, hogy létezik.)


Napocska: Komfort üzemmód.

Holdacska: Csökkentett üzemmód.


Azért vannak ezekkel a szimbólumokkal jelezve, mert éjszaka általában elég pár fokkal alacsonyabb hőmérsékletre fűteni. Nappal mikor otthon vagytok pedig kell a meleg, hogy ne fagyoskodjatok.


Tehát nem kell folyton tekergetni a termosztátot, csak átkapcsolod másik üzemmódra. Pl reggel ha elmentek otthonról, nem kell annyira fűteni az üres lakást, átkapcsolhatod holdacskára, mikor megérkeztek, akkor pedig vissza napocskára.

2011. nov. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vélhetően az első szériás MMG termosztátokról kérdez. Piros kis lámpával ki-bekapcsolóval illetve egy nap hold piktogrammal kapcsolóval.


Nappal a nap piktogramra kapcsolva a termosztáton beállított hőmérséklete fűti a lakást. Az éjszaklai, hold, üzemmódban a beállított értékhez képes 2-3 fokkal lejjebb csökkenti a hőmérsékletet. Ilyenkor egy ellenállással fűti az érzékelőt amivel "kegyes csalást" követ el az érzékelő ellen.

2011. nov. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valóban. Erről írtam én is.

Egészen múlt decemberig nálam is ilyen termosztát dolgozott.

(Csak érdekességképpen nálam a termosztátot valamilyen oknál fogra függőlegesen szerelték fel, nem vízszintesen. De így is tette a dolgát jó 25 éven keresztül.)

2011. nov. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ez teljesen analóg.

tehát ha a holdra rakom az azt jelenti hogy 2-3 fokkal lejjebb veszi a fűtést.

de akkor az ugyanaz mintha napocskán lenne és letekerném nemde?

akkor mi a különbség?

2011. nov. 21. 22:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Az a különbség, hogy nem kell csavargatnod, mégis csökkenti a fűtés hőmérsékletét.


Elmész otthonról, vagy elmész aludni, akkor holdacskára kapcsolod.

Hazajössz, vagy felébredsz akkor napocskára kapcsolod.


Egy hátránya van, elég lomha. Viszonylag sokára "veszi észre", hogy átkapcsolás történt.


Nekem is volt ilyenem, én inkább csavargattam.

2011. nov. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a különbség, amit # 3 alatt már kifejtettem.

Mért nem olvastad el? :)

Különös tekintettel erre a mondatra:

"Tehát nem kell folyton tekergetni a termosztátot, csak átkapcsolod másik üzemmódra. Pl reggel ha elmentek otthonról, nem kell annyira fűteni az üres lakást, átkapcsolhatod holdacskára, mikor megérkeztek, akkor pedig vissza napocskára."

2011. nov. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

negyedik vagyok:

mechanikát nem tudsz mindíg pontosan ugyan oda beállítani. Ezért találták ki a kapcsolgatós módszert.

2011. nov. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!