Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A frissen javított konvektorom...

A frissen javított konvektorom őrlángja miért alszik el? Önvédelemből mert rászellőztetnek amikor éppen felfűtött? És miért kell neki sok szikra, hogy végre égjen az őrláng?

Figyelt kérdés

Csütörtökön javították: ki lett tisztítva, és egy belső műanyag cső meg lett igazítva, mert nem illeszkedett jól. Előző szezonban az őrláng eddig is elaludt és begyújtani is csak sokadszori szikráztatásra tudtam, ez most is változatlanul így van. Mivel a párom állandóan szellőztet, arra is gondoltam, hogy attól alszik el, csakhogy a konvektor 2 méterre van az ablaktól, ami csak bukóra van engedve. Esetleg azért aludhat el az őrláng is, mert a párom leginkább akkor szellőztet, amikor a konvektor éppen felfűtött? És voltaképpen ez egy önvédelmi reakció a konvektortól, hogy ne melegedjen túl? Merthogy ugye az érzékelője vette az adást, hogy a környezete elkezdett hűlni és bekapcsolna, csakhogy éppen az imént fűtött és az egész berendezés még tökforró...Ezt az elméletet mondtam a páromnak is, de szerinte marhaság, és egy konvektor nem őrlángja nem aludhat el csak úgy.

Következő kérdés, hogy miért kell az őrlánghoz 15 szikráztatás? Ez is leginkább akkori jelenség, amikor szellőztetéskor elalszik az őrláng: ha nincs itt a párom, akkor normálisan megy a konvektor és elég csak egyszer szikráztatni.


2011. nov. 6. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha normális, precíz gázszerelő megy hozzád, akkor nem sajnálja azt az 5-10 percet, hogy beállítsa megfelelően a szikráztató elektródát.

Elég sziszi-fuszi munka, de ha sikerül, akkor nem kell 15 szikra a begyújtáshoz. Max 2-3.


Az elalvás vélhetően azért van, mert a láng nem megfelelő helyen melegíti az égésbiztosító szárát.


Vagy koszos az őrlág fúvóka és környéke, vagy rossz beállítás van itt is.


Hívd vissza a "szakembert" aki megcsinálta.

És vajon mennyi pénzt kért ezért a profi munkáért?

2011. nov. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hívj egy másik szakembert! Az őrláng nem aludhat el! A te problémád valószínűleg az hogy nem megfelelően takarította ki az őrláng fuvókáját és nem ég elég erős lánggal. Ezért ha elkezd fűteni a konvektor, kioltja az őrlángot. (Ha jól tévedek)
2011. nov. 7. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A szakemberem telszámát a Főgáz adta, mert először őket hívtam, csak ők már nem foglalkoznak javítással.

Két konvektort kellett javítani és kétszer jött hozzám a szerelő, a végén kért 15-öt. Pénteken nem volt semmi gond, szombaton viszont hívtam volna, csak nem vette fel. Most beszéltem vele, szerdán vagy csütörtökön jön. Azt kérte, teszteljem le addig, hogy nagylángon (azaz nagy fokozatra tekerve) alszik el, vagy kicsin is.

2011. nov. 7. 19:29
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyébként igaza van a páromnak és nektek is, hiszen a másik konvektor őrlángja hasonló körülmények között nem alszik el - pedig az volt szarabb állapotban, de most az kifogástalan. Az fölött pedig közvetlenül ott az ablak, és simán rászellőztethetek, nem alszik el.

Sajnos én láttam a szerelőmön némi bizonytalanságot amikor elment, bár szavakkal megpróbálta velem elhitetni, hogy frankó lett a konvektorom.

Köszönöm a reakciókat!

2011. nov. 7. 19:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!