Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Algás a kávéfőző víz tartálya....

Algás a kávéfőző víz tartálya. Hogyan tisztítsam ki egyszerűen?

Figyelt kérdés
Elég nehéz hozzá férni pont azon a helyen, ahol algás. Alig fér be a kezem. Az ecet vagy a citromsav nem szedi le azt is , mint a vízkövet? Rádásul, ha belefér is a kezem, max 1-2szer tudom áthúzni a szivacsot, nem tudom megdörzsölni.
2011. okt. 25. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Próbáld meg az ecetes áztatást, vagy ha nem műanyag, akkor ki is főzheted. Esetleg Domestosban ázhat kicsit. Keress célszerszámot, amivel tudod dörzsölni, pl. fogkefe?
2011. okt. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Aha, az jó amit az előző mondott, de azért az sem ártana ha kevésbé fényes helyre kerülne. Amúgy én az akváriumnál vattával szedem le.
2011. okt. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. vagy. Igen, az ecet az jó. (amit az 1. írt)
2011. okt. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ecetet szoktam bele önteni, felöntöm vízzel, és benne hagyom éjszakára, másnap egy hosszú ecsettel szoktam áttörölgetni, ahova hozzáférek, és meleg vízzel kiöblítem.
2011. okt. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem is ilyen a kávéfőzőm. Én is ecetet szoktam beleönteni, majd egy kis kéztörlőt beledobok és villával v. késsel szoktam a sarkokhoz jutni és kiszedni belőle azt a zöld trutyit. De az algával fogyni is lehet, nem? :)
2011. okt. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A teafőzőt szoktam ecetezni, mert mindig tiszta vízkő vagy citromsavazni, de a kávéfőző valamiért nem vízkövesedik be(talán van benne valami szűrő, azért) így azt nem szoktam, de ha jó az algára, akkor kipróbálom. 2.válaszoló: igazad van, tényleg a nap miatt lehet, erre nem is gondoltam, pedig milyen alapvető.. tényleg csak a bal oldala algás, amerre az ablak van, majd valamivel eltakarom ezután. A fogkefe is szuper ötlet! Domestostól tartok egy kicsit, mert az már eléggé vegyianyag, és mivel nem férek hozzá, hogy rendes mosószerrel, vagy szivaccsal áttöröljem, így csak öblögetni tudnám utána vízzel, én félek az ilyenektől..:/ Már évek óta meg van a kávéfőző, és mindig lusta voltam rendesen kimosni a tartályt, mégse hiszem, hogy fogytam..:( :DD

Egyébként műanyag, szóval a kifőzni nem lehet.

2011. okt. 26. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!