Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy 65m²-es lakás egy 5...

Egy 65m²-es lakás egy 5 tagú családnak nagyon kicsi?

Figyelt kérdés

Én egy szobába vagyok az 5 éves fiú testvéremmel meg a szüleimmel,és ez nagyon kényelmetlen.A 16 éves nővéremnek van külön szobája,és egy nappali.

13/L


2011. szept. 28. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a mérettel van a baj. Szüleidnek szerintem a nappaliban kellene aludniuk (kinyithatós ágyon mondjuk) és akkor a tietek lenne az egyik szoba, nővéredé a másik.

Vagy költözz ki te a nappaliba. Galériázni nem lehet a lakást?

2011. szept. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kicsi, csak ügyesebben kellene elosztani. Mi 54 m2-en laktunk anno, a szüleink a nappaliban aludtak, hármunknak pedig egy kisebb közös szobánk volt. Illetve amikor nagyobb lettem, akkor a hátul lévő kis gardróbba költöztem be.


Nálatok is jó lenne, ha a szüleitek átköltöznének a nappaliba. És akkor meg lehetne próbálni kettéválasztani a szobát, akár csak bútorokkal.

2011. szept. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

Elég kicsi de szüleidnek a nappali neked meg nővéreddel kéne közösködni. Fiút és lányt nemtom minek keverni.

Vagy vegyetek nagyobbat.

2011. szept. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Öten vagytok három szobára.Én már nagymama vagyok,szerintem luxus ilyen esetben egy szobát csak nappaliként használni.Oda a szülők, a lányok a másikba és a fiú a harmadikba.A ti beosztásotok most senkinek sem jó.Szülőknek sem, de egy 13 éves lánynak aztán végképp nem jó megoldás.
2011. szept. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem kicsi csak helyesebben kellene elosztani!

A mostani abszolút nem jó.

A szüleidnek a nappaliban a helye,a nővéred maradhat külön mert idősebb lévén más életvitele van tehát inkább te és öcséd maradjon egyben-viszont valami úton módon külön kellene választani a szobát.Ez nagyon fontos mert egyrészt fiú-lány nem igazán passzol életvitelben.Ha lehet fix fallal(gipszkarton,OSB) vagy valami paravánszerű berendezéssel válasszátok el a szobát de megoldás lehet hogy két szintre bontjátok a szobát ha elég magas így egyikőtök lenn a másik fenn rendezkedhet be .Sőt ha a nővéred mostani szobája nagyobb akkor cseréljetek és azt válasszátok szét.

2011. szept. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előző válaszomból kimaradt az egyik legjobbnak tűnő megoldás: a nappaliból válasszatok le egy kisszobát-így a szüleid a maradék nappaliban, ti hárman pedig a három kisebb szobában lehettek! Ezt beszéld meg szüleiddel mert ez a legjobb!
2011. szept. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha leválasztanak akkor már végképp csak egérlyukak maradnak.
2011. szept. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hú, a leválasztást én sem értettem soha.. Tudom, sok helyen ez jelenti a megoldást, de ilyenkor tény és való, hogy egy egérlyuk lesz a lakás.

Egyébként ez panel?

Nálunk is van nappali. Mi a férjemmel úgy terveztük a házunkat, hogy majd hozzá lehessen építeni, ha jönnek a gyerekek és kell a különszoba. Két szobánk van, plusz nappalink (ami egyben van a konyhával). Az egyik szoba elég nagy, ott két gyerek nagyon kényelmesen elfér. (Mi sokkal kisebben nőttünk fel a hugommal)

A férjemmel már azt előre lebeszéltük, hogy nem fogunk leválasztgatni a nappaliból, és kiköltözni sem fogunk oda, mivel nekünk szülőknek is kell egy kis kuckó, ami nem átjáróház, és a saját (akár intim) dolgainkat tárolhatjuk.

Egyébként, a mi házunk jelen pillanatban 68 m2, és még csak 3-an lakjuk :) Szerintem a mi házunk 5 embernek kicsi lenne, mert a gyerekszobában 2 gyerkőc férne csak el kényelmesen. Ha a nappalink kisebb lenne, vagy abszolút nem lenne nappali, akkor lehetne 4 szobánk, és a szülői háló lenne a nappalival azonos. Ha ezt a megoldást nézzük, akkor elegendő 5 embernek ekkora terület.


Megmondom őszintén, mi azért sem szeretnénk leválasztani a nappaliból soha, mert nagy családot szeretnénk, és a nappali az egy közös hely, ahol mindannyian leülhetünk, beszélgethetünk. Mikor átjönnek a testvéreim és az Ő családjuk, elférünk.. Mindenki le tud ülni, lehet mozogni.. Szóval egy központi terület.

Na mindegy, ez persze csak az én véleményem :)

2011. szept. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Viszont az, hogy a szülők egy szobában vannak a 13 éves lányukkal, meg az 5 éves fiúkkal.. Hú.. elég meredek. :) Se a 13 éves lánynak nincs egy pici magánélete, se a szülőknek.
2011. szept. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az ötéves tesód még kicsi, simán kimehetne a szüleiddel a nappaliba, és akkor neked meg a nővérednek lenne külön szobátok. Tény, hogy egy 65m2-es lakást nem a legkényelmesebb öt embernek, de hát ha ez van, ezt kell szeretni, ebben kell megoldani, hogy mindenki elférjen. Nyilván szívesebben mennének a szüleid is nagyobb lakásba, ha lenne rá módjuk.
2011. szept. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!