Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gipszkartont, hogy kell festeni?

Gipszkartont, hogy kell festeni?

Figyelt kérdés

Holnap festek padlásszobát most lett gipszkartonozva és nem tudom,hogy mit csináljak.

Azt mondták,hogy illesztéseknék,bandázsszalag aztán vékony glett.

Néztem videót neten ott meg először kitöltötték az illesztést,aztán a glettbe nyomta bele a bandázst és újra elglettelte.

Akkor melyik a jó ?

:S

És a vakolt fal és a gipszakarton között van 1-1.5 cm es rés,de nem tudom mit csináljak :S

Gletteljem be ? Vagy festhető sziloplaszt ?

:S


2011. szept. 26. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

hát, nem akarlak elkeseríteni, de ha ennyire tapasztalatlan vagy, jobb, ha hívsz egy szakembert.


Ebből csak egy nagy gányolás lesz, és sok pénzt fogsz felesleges anyagokra elkölteni, valamint rengeteg időd is rá fog menni...

2011. szept. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem mert én jól glettelek nem is az a baj csak nem tudom a sorrendet.

Végzős festő vagyok de ilyet még nem csináltunk :S

2011. szept. 26. 20:29
 3/10 anonim ***** válasza:

"Néztem videót neten ott meg először kitöltötték az illesztést,aztán a glettbe nyomta bele a bandázst és újra elglettelte."


Ez a helyes technológia! A résbe meg Rigipsz gipsz + glett.

2011. szept. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
értem és akkor miért mondta a Mester h festhető sziloplaszttal ?
2011. szept. 26. 20:40
 5/10 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Mi is Rigipszet használtunk gletteléshez. Glett, szalag, glett, csiszolás, festés. Így.
2011. szept. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Festhető szilót csak a kisebb hézagoknál használj, tehát max. 0,5 cm-eseknél, és különböző szerkezetek találkozásánál (pl. falazott, vakolt fal és gipszkarton csatlakozás, a különböző mértékű mozgások miatt)

Az olyan nagy hézagoknál, amit írtál is, pedig az egyik korábbi hozzászólóhoz hasonlóan én is a Rigipsz-et javaslom.

Amúgy ha egymáshoz képest a lapok síkban vannak akkor háló nem kell, csak ha töréssel csatlakoznak (pl.: falsarok, fal és mennyezet...) Sorrendet tekintve pedig, ezt is csak megerősíteni tudom: glett, háló belenyom, simít.

2011. szept. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na szóval az úgy jó lesz ha fogok az ilelsztéseknél: Glett,szalag,glett csiszolás festés !

A vakolat melletti réseknél mind1 h mekkora a rés:

glett.

Sima széria jó lesz ?

2011. szept. 26. 21:27
 8/10 anonim ***** válasza:

"Na szóval az úgy jó lesz ha fogok az ilelsztéseknél: Glett,szalag,glett csiszolás festés !"


- igen, de az első réteget meg kell várni, h megkössön. (-->beszívódik)

Tehát: glett, glett+szalag, csiszolás+glett.


Ha nincs fózolva a NEM gyári él, akkor azt fózolni kell 45°-ban.


------------------------------------

A vakolat melletti réseknél mind1 h mekkora a rés:

glett.

Sima széria jó lesz ?


- jó lesz, de használhatsz rigips fugázógipszet is.

legalább 2 réteg a második szalagozva úgy, h a sarokra nem hajlítod rá a szalagot, hanem csak addig feded vele a javított részt.

ha ez megkötött, a sarkot kihúzod akrillal, és akkor nem reped soha.

2011. szept. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Basszus ne már! Végzős festő vagy és még ilyet nem csináltatok? :O Hol tanulsz te? Én is végzős vagyok de ilyet 1000x csináltunk már.


Illesztéseknél belehúzol vastagabb (sűrűbb) anyaggal aztán mehet bele a szalag! Utána ha benne van úgy ráhúzol glettel, hogy ne gyűrődjön meg a szalag és ne látszódjon ki. Aztán mehet rá ha megszáradt még egy sor vékonyabb glett réteg, így remélhetőleg már síkba lesz a felület. Ha ez megvan csak követned kell a technológiai sorrendet! Remélem az meg mint az 1x1 :D Tudod...


-Felületvizsgálat

-Impregnáló alapozás ( itt nem kell)

-Nagyjavítás ( itt bandázsolsz meg kihozod síkba)

-Kisjavítás vagy glettelés ( telibe gletteled jelen estben 2x az egész felületet)

-Impregnáló alapozás

-Festés 2x

2011. szept. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hézagokat kitöltöd és hálózod,aztán gletteled az egész és egy mély alapozás,azt 2x lefested.
2017. dec. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!