Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki épített házat a közelmúltb...

Aki épített házat a közelmúltban, milyen összegből sikerült megvalósítínia?

Figyelt kérdés

Mi egy 100m3-es egyszintes családi házat tervezünk építeni, és a telek már megvan.

Kivitelezővel kulcsrakészre vagy szerkezetkészre akarjuk megcsináltatni.


2011. szept. 22. 11:51
1 2
 1/13 son of satan ***** válasza:
47%
Én 300 négyzetméterest csináltattam, ha semmilyen luxust nem számolok bele akkor a telekkel durván 100 millióból kijött. De mekkora az a 100 köbméteres?
2011. szept. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

bocs, elgépeltem :S


100m2

2011. szept. 22. 12:58
 3/13 son of satan ***** válasza:
Szerintem 30 körül kijöhet. Persze sok mindentől függ, milyen alapanyagokat használsz, mennyire korrekt az építőbrigád. Jobb egyeztetni mindent előre, hogy ne érhessenek meglepetések. Sok sikert!
2011. szept. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi egy 120 m2-eset építettünk 47 m2-es garázzsal és kb. 30 millióból jött plusz 5 millió a telek. Nincsen benne semmi luxus, de mindenből a jó minőségűt választottuk és A+ -os energiaosztályú. Ez az összeg magába foglal már mindent berendezéssel, kerítéssel, kertépítéssel (s.k.) együtt, tehát cakk-pakk készen van.
2011. szept. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 son of satan ***** válasza:
Az nem rossz ennyiért, nekem a kerítés majdnem 5 millió volt. Ami luxus az még legalább 30 millió volt a házon felül. De ezek szerint jól saccoltam meg ha simán nézem a 100 négyzetmétert.
2011. szept. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

20 millióból szerintem lehet építeni 100nm-es házat.

Pár éve ezt mondták hogy 150.000ft/m2 egy ház építése. Na azóta mentek fel az árak és attól is függ hogy milyen minőségű anyagokat használsz.

Pl ha márvány könyöklőket építesz be műanyag helyett, nemes vakolat mellé kőburkolat is van, térköveztetsz... akkor az meg tudja dobni az árát.

2011. szept. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mi úgy gondoltuk, hogy az alapozást, falakat, tetőt, szigetelést, áramot, fűtést (gázt nem vezetünk be egyáltalán), víz-szennyvíz csatornázást, stb. szóval a nagyobb munkákat csináltatnánk kivitelezővel.


A többit annak alapján csináljuk, hogy mennyire éri meg a kivitelezőt tovább foglalkoztatni.


Ha ismerős mesterekkel illetve saját magunk munkájából milliókat spórolunk meg, akkor végülis csak félkészre építtetnénk. (mert pl. a laminált parkettát, festést, odakint a viacolort, ezt-azt mi is meg tudjuk csinálni).


Így már igaz, nem kulcsrakész ház.

2011. szept. 22. 15:10
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát azért a festéssel, laminált lerakassál milliókat nem spórolsz. Sőt! Nekünk barát volt a vizes-gázos és a villanyszerelő. Szerintem kb. 100 ezerrel jött ki olcsóbban. Tehát a kettő együtt akkor 200-al. Mert az embert neki is kell fizetni, alapanyag ott is van stb.

Mi 3 éve építettünk és kb. 20 millióból jött ki a 120nm-es ház+garázs+ a telek!

Én a 30 milliót kicsit sokallom. Főleg,hogy most pang az építőipar, tehát jóval olcsóbban vállalnak munkát a szakik. Barátnőmék most építkeznek, neki pl. a mi ácsunk és a kőművesünk is kevesebbért csinálja,mint nekünk anno. Sőt a telekárak is lentebb mentek! Bár nyilván nem mindegy,hogy hol!

2011. szept. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A 30M-t én is sokalltam.


Ha 20millió mínusz telek és garázs, akkor az megnyugtató.

Bár nem tudom, nektek mennyi volt a telek.


Ugyanis az az igazság, egy kicsit félek az építkezéstől,

méghozzá azért, mert sok helyen azt hallom, hogy megegyeztek a kivitelezővel bizonyos összegben, de a végén több millióval többe került a ház. Ráadásul a dolgozók is lophatnak.


Nyilván folyamatosan ellenőrizni kell a munkájukat, de állandóan nem lehet ott az ember.

2011. szept. 22. 16:07
 10/13 anonim ***** válasza:

20 millió volt a ház,+ 5 millió volt a telek, és egy millióból jött ki a kerítés!

A lényeg,hogy ha kalkuláltok árat, na ahhoz még adjatok hozzá 5-6 milliót!:) De tényleg! Igaz, mi "csak" 4-el számoltuk el magunkat, de barátnőmék 5-el!

Nem tudsz mindent előre kiszámolni,akárhogy is akarod!

Meg nem mindegy,hogy mi kell bele. Nyilván a miénket is ki lehetett volna hozni egy picivel kevesebből, de voltak dolgok, amikhez ragaszkodtunk!

Viszont arra tényleg ne számolja,hogy saját munkával milliókat spórolsz.

Mi is magunk lamináltoztunk, földet hordtunk barátokkal,hogy ne kelljen gépet hívni, beltéri ajtókat mi raktuk be, festés ingyen volt, mert anyós legjobb barátja a festő stb. és még így sem lehet milliókba mérni a megspórolt pénzt!

2011. szept. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!