Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 85 nm-es lakásba mekkora...

85 nm-es lakásba mekkora teljesítményű kazánt kell beszereltetni?

Figyelt kérdés
Cserélnem, kell a kazánt.Ami most van az egy régi és nem látok rajta ilyen jelzést. Az internetes keresés szerint 24KW. A mester pedig 18 KW-t akar beszerelni nekem, mondván elég ide ennyi is. Tényleg?
2011. szept. 12. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
igen, valószínűleg...
2011. szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kazán? Gáz, vagy vegyes?

A gázt le lehet szabályozni a kívánt teljesítményre. De nagyjából szerintem is megfelelő lesz oda a 18kW.

2011. szept. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!Megnyugodtam....

Gáz kombi kazán. Fűtök is vele és melegvizet is innen kapok. Sajnos barnára melirozott szőke nőci vagyok ,teljesen egyedül egyedül egy édes kislánykával( akiért minden megéri) és próbálok óvatos lenni, hogy ne vágjanak át.( és persze a CO mérgezésre sem vágyok) Köszönöm szépen még egyszer!

2011. szept. 12. 16:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha átfolyós rendszerű a melegvíz készítés és nem tárolós, amiatt lehet hogy elkelne egy kicsit nagyobb teljesítményű, a fűtést pedig lekorlátozva a lakás hőigényére.

De ezt is így látatlanban elég nehéz megmondani. Ha ki lett számolva, hogy 18kW is elég, akkor biztos elég.

Ha pedig zárt égésterű (turbós) kazánt rakatsz fel, akkor kizárt a CO veszélye.

Ajánlom esetleg figyelmedbe ezt a fórumot, én innen sokat tanultam: [link]

2011. szept. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"próbálok óvatos lenni, hogy ne vágjanak át"


Nos, akkor kezdjük ott, hogy valóban kell-e cserélni a kazánt. Aztán valóban annyiba kerül-e a kazán, amennyiért az embered adni kívánja neked! Őszintén szólva látatlanban mindegyiket kétlem, de legalábbis ITT javaslok fokozott óvatosságot!

2011. szept. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, akkor kezdjük!

Én kb fél éve cseréltettem kazánt.

Mindent nekem kellett saját magamnak megvennem hozzá, szinte az utolsó szerelvényig. Lehet, hogy így még rosszabbul is jártam, mert az "emberemnek" mindenhol lett volna szerelői kedvezménye. (Amit persze nem kizárt, hogy zsebre rakott volna ő és nekem a normál bolti áron számlázta volna.) De néha nagyon úgy éreztem, hogy teljesen magamra vagyok hagyva. Mikor műszaki segítséget kértem volna tőle, hogy két márka, típus közül melyiket vegyem, soha nem mondott határozott választ, mindig csak azt mondta, hogy azt had ne neki kelljen eldönteni, ő felrak bármit, amit veszek.

Csak azt gondoltam, hogy neki nagyobb a tapasztalata, hogy mit érdemes és mit nem venni. Mit nem adtam volna érte, ha ő megvesz előre mindent és nekem nem kell ezzel foglalkoznom, minden után rohangálnom és a helyszínre szállíttatnom!


Magát a kazánt nálunk nem feltétlenül kellett volna kicserélni. Igaz, hogy már 30 éves volt és azt azért nem mondhatnám, hogy kifogástalan volt az állapota, de tényleg még viszonylag jó állapotban volt, pár évig még biztosan kazán maradt volna.

Ami miatt cserélni kellett egy kombi készülékre, az a vízmelegítő volt. Egy laikus számára is egyértelműen szemmel látható volt, hogy életveszélyes volt már a működése. Ha egyáltalán működésre lehetett még bírni.

Számoltunk. A vízmelegítő cseréje nem sokkal jött volna ki kevesebből, mintha a két készüléket lecseréljük egy kombira. Ráadásul parapetes átfolyós vízmelegítőkből sem túl nagy a választék. Nem sok ilyen készüléket árulnak már. Így ésszerűségi okokból egyben a kazáncserét is választottuk.

2011. szept. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mi most veszünk kazánt és 25 kw-os lesz de 130 nm a lakás. azt mondják ez elég... na de számít gondolom mennyire szigetelt a lakás, a miénk pl alulról, felülről és oldalról is szigetelve van.
2011. szept. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!