Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapest XI. (Újbudai) kerület...

Budapest XI. (Újbudai) kerületéről mik a vélemények?

Figyelt kérdés
Akár oda születtél, akár ott tanulsz, vagy bármilyen infód van a környékkel kapcsolatosan, írj légyszi!
2011. aug. 20. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sztem jó kis kerület. Sok az egyetemista, mert itt van a BME, Corvinus Budai campus, meg ÁVF. Mit szeretnél róla tudni bővebben?
2011. aug. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én ebben a kerületben vagyok kollégista, és nagyon jól érzem magam. Sok a zöldövezet a környékemen. Mondjuk sajna az utcánk az autópályára nyílik, de így sem olyan zajos számomra.

Mit szeretnél még tudni?

2011. aug. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én oda járok suliba, lényegében nem rossz környék, a Feneketlen tó illetve a Lágymányosi campus környéke kifejezetten hangulatos, illetve a Gellért hegy, viszont van pár számomra "túl pesties" utcája:)
2011. aug. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A corvinus közigazgatási részlegével szemezgetek, szóval mint jövendőbeli egyetemista, kollégista szeretném megközelíteni a környéket. Pesttől 250 km-re élek, szóval aggódom a közlekedést, meg az esti "egyedül leugrom a közértbe, de parázok egyedül pest utcáin kolbászolni" dolgok miatt. Vannak olyan kis hangulatos helyek, amiket pl. kifejezetten tudtok ajánlani? Valami beülős, beszélgetős bár? De a kerületben levő boltok,plázák is érdekelnének, egyszóval minden :)
2011. aug. 20. 17:22
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja, és hogy mivel a budai oldalon fekszik, mennyire drágák az albérletek, lakások Pesthez képest?
2011. aug. 20. 17:22
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Én itt születtem és nőttem fel. Nagyon szeretem a környéket, szép hely és gyakorlatilag fél órán belül ott tudok lenni mindenhol.

Viszont nagyon úgy fest, hogy nem fogok ide költözni ha a szüleimtől elköltözök, mert brutálisak az árak.

2011. aug. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

nagyon jó hely, biztonságos a pesti oldalhoz képest, és sokkal zöldebb.

bátran ajánlom, nyugodtan le lehet ugrani az éjjel-nappaliba hajnali kettőkor is.

persze, az albik kicsit drágábbak, de pár ezret megér, h éjszaka nem halálfélelemmel mész haza, és a közlekedés is kiváló.

2011. aug. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem olyan szörnyű Bp, mint ahogy gondolod. Simán lehet mászkálni éjszaka a forgalmasabb helyeken, akkor is sok ember van. Ez az esetek, hogy megkéselnek vkit, vagy ilyesmi, ha belegondolsz, hogy 2 millió ember közlekedik itt naponta, szóval az a pár eset elenyésző. Ennyi vidéken is van. Persze nem kell kísérteni az ördögöt, de azért nem is kell ennyire parázni.
2011. aug. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lágymányos(ott van a legtöbb kollégium) teli van beülős, hangulatos helyekkel! Amúgy ki lehet fogni olcsó albit is :) Csak akkor javaslom, ne a központba menj, hanem pl Albertfalvai lakótelep, Őrmező, Gazdagrét, Lágymányosi lakótelep. Én még éjjel is le merek menni! :)
2012. okt. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Én a pesti oldalon élek, és nekem a XI. kerület éppen azért tetszik, mert hasonlít Pestre, persze szebb és biztonságosabb kivitelben. Szerény véleményem szerint az egyik legjobb kerület a főváros területén: szívesen élnék ott.
2013. febr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!