Mit jelent a fennmaradási engedély paraszt nyelvre lefordítva?
A házam fel lett újítva,új tető,újrarakott falak de a meglévő méretűre,tervhez nem eltérő módon!!!nyílászáró csere is volt,vagyis csak a helye van!
A helyzet a következő:a volt férjem akitől elváltam követelőzik h adjak neki pénzt teljesen jogtalanul persze---és azzal fenyeget h feljelent h nincs engedélyem építkezni!!!a fennmaradási engedélyt javasolták,de azt olvastam h ez büntetéssel is jár!
Tudna nekem segíteni valaki ebben az ügyben???köszi
A fennmaradási engedély azt jelenti, hogy kellett volna engedélyt kérned az építkezéshez, de nem kértél, az építkezést elkezdted, esetleg be is fejezted. Most azt kéred, hogy utólag adják meg az engedélyt. Ugyanazokat a papirokat kell beadnod hozzá, amiket az építési engedélyhez kellett volna, csak most mindent utólag.
Érdeklődj a Polg. Hiv. Műszaki Osztályán.
Köszönöm a gyors segítséget!
És ez anyagiakban mit fog takarni kb???
Az engedély illetéke és az egyéb költségeid, amiket be kell szerezned az eljárás során 50-100e Ft.
Az építési bírság pedig az ingatlan számított értékének (ha családi ház és nem társasház, akkor ahány négyzetméter x 140e Ft) az 1%-át kell megfizetned. Azaz 10.000.000 Ft-os ingatlan esetén 100e Ft.
(Hivatalosan 0,5% az építtető és 0,5% a kivitelező, de ha magad voltál a kivitelező, akkor neked kell az egészet. Ha valaki más (mondjuk maszek) volt a kivitelező, akkor a fele az ő sara).
Nem tudom pontosan, lehet, hogy igaza van az utolsó válaszadónak (miért ne lenne?), csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nekünk egy garázs fennmaradási engedélyénél a bünti a bekerülési költség 50%-a volt. És persze ők határozzák meg (hacsak nem tudod számlával igazolni), hogy mennyi a bekerülési költség.
Kicsit érdekes, hogy egy 1 milliós garázs fennmaradási engedélye 500eFt-ba, míg egy 10 milliós ház fennmaradási engedélye 100eFt-ba kerül. Mondjuk nem ez lenne az első eset, amikor a jog ellentétes a józan paraszti ésszel.
Elvileg ennek alapján kiszámítható a bírság:
bár ember legyen a talpán, aki kiigazodik rajta...
Építési, használatbavételi, fennmaradási engedély illetéke
Az illeték mértéke:
az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény melléklete az egyes államigazgatási eljárások külön illetékét az általánostól eltérően szabályozza. Az építési - továbbá egyes esetekben az átalakítási, felújítási, helyreállítási, korszerűsítési, lebontási, elmozdítási, bővítési - engedély, illetve a használatbavételi vagy fennmaradási engedély illetéke 2007. február 2. utűn indult lejárásokban:
- a) új lakóépület építésére, meglévő lakóépület bővítésére, átalakítására, felújítására, helyreállítására, elmozdítására vonatkozó engedély illetéke lakásonként, illetve vegyes rendeltetésű épület esetében az épület rendeltetését meghatározó önálló rendeltetési egységenként 10 000 forint, b) egyéb rendeltetésű épület építési engedélyének illetéke önálló rendeltetési egységenként 250 m2 alapterületig 20 000 forint,250 m2-nél nagyobb hasznos alapterületű rendeltetési egységenként 100 000 forint, c) a jelen bekezdés a) pontjában foglaltak kivételével, meglévő építmény átalakítására, felújítására, helyreállítására, korszerűsítésére, lebontására, elmozdítására, továbbá bővítésére vonatkozó engedélyre irányul, önálló rendeltetési egységenként 10 000 forint
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!