Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell használni az...

Hogyan kell használni az IBERIA textilfestéket?

Figyelt kérdés

Van egy tasak Iberia textilfestékem, de nincsen meg hozzá a használati utasítás már, a neten pedig csak ilyen batikolós-szövegelős-színkeverős stb. kreatívkodásokat találok, amiből nem bírom kimatekozni, hogy pontosan mit kellene vele csinálnom.


Szimpla egyszerű feketét szeretnék festeni, nem mosógépben hanem fazékban. Pamut fehérneműkről van szó.


Lenne valaki olyan jó, hogy megmondja nekem, pontosan mennyi víz kell az egy tasak festékhez (a doboz eredetileg kéttasakos volt), milyen hőmérsékleten kell beletenni a festéket, a ruhát, mivel kell fixálni a színt és hogyan, stb?


Előre is köszönöm ha, valaki segít :-)


2011. aug. 3. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
a színt tuti hogy ecettel kell fixálni
2011. aug. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a tasak alapján szoktam a vizet mérni, hanem csak úgy saccra, és mindig feketét festek, a nem műszálas anyagokat szépen be is fedi.

Önts annyi vizet a fazékba, amennyit a ruha gondolod, hogy felvesz majd. Lepje el teljesen, lehessen kevergetni. Dobj bele egy jó marék sót, a festéket és forrald fel. Ebbe tegyed a ruhát, de már kislángon, vagy le is zárhatod. Lefedheted, de néha keverd meg, hogy egyenletes legyen. Hagyhatod benne kihűlni, hogy jó élénk legyen, de látszik is majd, ha jó a színe. Ezután ecetes vízben öblítsd ki, amíg tiszta nem lesz, az ecet fixálja a színt.

A festett anyag idővel fakul, én évente átfestem őket.

2011. aug. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elkésve bár, de törve nem, ma megcsináltam a festést, és tökéletesen sikerült :-)

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segített, különösen a második :-)

2011. aug. 13. 22:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy segítettem.

-a második

2011. aug. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 évajudit válasza:
De jó, hogy elolvastam mert pont ma akarok festeni :) köszönöm...
2019. máj. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!