Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A Wc-be minek folyik iható-tis...

A Wc-be minek folyik iható-tiszta víz?

Figyelt kérdés

Sokkal jobban megérné mindenkinek, ha a csapból vagy a kádból folyt vízzel lehetne lehúzni (amivel már mosakodtunk). Ezért a vízért mondjuk félárat kérne a vízművek, így neki is megérné (kevesebb vizet szolgáltat összességében) és a fogyasztónak is, mert kevesebbet fizet.

Mi a véleményetek?


2011. aug. 2. 19:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
73%

egyet értek

máshol szomjaznak mi meg iható, tiszta vízzel húzzuk le a wc-t?

2011. aug. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Igen igazad van,csak nem mindenki hajlandó 30-50-100 eft-ot áldozni arra hogy a szennyvizet egy magasabban lévő tartályba küldeni szivattyúval,amikor 1 m3 víz 550 Ft csatorna használati díjjal együtt.

így a megtérülésed tízen években mérhető lenne.Viszont a WC tartályod/öblítőd sokkal hamarabb tönkre menne a koszos(-ab) víztől,abban jóval több a lerakódni képes szennyeződés.

2011. aug. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
53%
Igazad van... :(
2011. aug. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Ezen már én is gondolkodtam. Az én tervem az esővizes WC öblítés lenne, minden ház tetején lenne egy gyűjtő, és onnan menne a víz a budiba. Akkor van gond, ha nem esik elég eső, akkor csak ivóvizet kell használni...


De a fürdővíz se lenne rossz.

2011. aug. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Én is gondolkodtam már ezen. És ugyanarra jutottam, mint vmelyik válaszoló, hogy az emberek többsége nem teheti meg anyagilag, hogy ezt megoldják. Hát nem vicc? Már az, hogy mennyibe kerülne ha nem vödörrel akarnád a fürdővizet átlocsolgatni a wcbe.
2011. aug. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
mi kertes házban lakunk és van kutunk is ami eléggé bővizű és innen van megoldva a wc öblítés szóval mi nem ivóvizet használunk:)
2011. aug. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Aki nagyon akarja, az megoldja, igaz, kevésbé esztétikus meg kényelmes, de mi pl. az utolsó fürdővizet nem engedjük ki a kádból, hanem a Wc leöntésére használjuk, meglátszanak a számlákon a hasonló kis trükkök. ;)
2011. aug. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
7%
hát ,ha nem tiszta víz lenne a wc-ben akkor mivel mosnál kezet?és miből innál és mosnál arcot vagy te azt piszkos vízben akarod?
2011. aug. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

@Restrepo


Nem a teljes vízhálózatba lenne visszapumpálva a szennyvíz/esővíz, csupán a WC tartályba... a tisztálkodás továbbra is ivóvízzel történne.

2011. aug. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NoodIy ***** válasza:

ha már felszivattyúzod a használt vizet, akkor a lebegő szennyeződés kiszűrése nem hiszem hogy problémát jelentene...;)


Akkor semmi lerakódás. Ha a fenti tartályat még egy tartályba helyezhető fertőtlenítővel megspékeled, akkor jobb mint a tiszta víz, és nyugodtan alhatsz, hogy az etiópok mától nem szomjaznak! :)

2011. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!