Oldalirányú vízszigetelés kátrányos ráégetéssel?
A hátsó szomszéd telke sajnos egy méterrel magasabban van, mint a miénk, így sajnos a szobák falai egy méternyire a földben vannak a túloldalon. Mivel vízszigetelése nincs (régi vályogház, hatvan centis falvastagsággal!) beszívja a földből a vizet a fal.
A férjem azt tervezi, hogy a haverokkal összeállnak egy hétvégén, hátul a szomszédnál leásnak egy métert a földben, és a falra égetnek kátránypapírt, majd visszatemetik a földet.
Így szokták ezt? Csinált már valaki ilyet? Megosztaná velem a tapasztalatait? Nem leszólásokat kérek, szakbrigádra nincs pénzünk, mentősök fogják megcsinálni a dolgot valószínűleg:)
Azt szeretném tudni, hogy mire figyeljünk, hol tudjuk elrontani? pl. kell-e a kátrány és a föld közé valami?
(Fűrészeléses és injektálásos módszerek nem jöhetnek szóba vályogfalnál, úgy tudom, és nincs is rá félmillió forintunk..)
Szerintem a kérdésedet ezen a fórumon is tedd fel:
A kátránypapíros megoldás nem lesz jó, mert nem csak oldalról nedvesedik a fal, hanem alulról is!!!
Ha beszigeteled oldalról, attól a víz alulról még simán felmegy a falban.
A megoldás, ha az oldalsó szigeteléssel együtt szigetelsz az alulról feltörő nedvesség ellen. Ez az acéllemez besajtolás lenne, vagy az utólagos szigetelés behúzás. Mondom, ez is csak a másikkal kombinálva működik!
A lemezbesajtolás-injektálás helyett van egy házilag is biztonságosan alkalmazható termék, a Dryzone, aminek a leírásod alapján egy m fal szigetelése kb. 15 ezer Ft-ba kerülne. Ez egy fal esetén azért nem félmilliós ár.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!