Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretnék venni napelemeket...

Szeretnék venni napelemeket amivel elég energiát nyerek ahhoz, hogy a villanyt és a gázt ne keljen fizetnem?

Figyelt kérdés

Hol tudok ilyen napelemeket venni?

ja és kérlek ne azt írjátok,hogy az Auchanban 500Ft a napelemes kerti dísz lámpa.


2011. júl. 6. 22:17
 1/10 anonim válasza:
Ahhoz azért elég nagy napelemek kellenek. A madaras teszkóban vett 500 ft-os napelemes cucc legfeljebb csak éjszakai kerti díszlámpának jó, ha komolyan át akarsz állni a napenergiára, az több százezer forintba is kerülhet. Pontos árat nem tudok, de egy teljes ház ellátása - úgy, hogy elég áramot termeljen éjszakára meg borúsabb napokra is - fél millió fölött van. Na és a legfőbb gond, hogy ezek a napcellák még korántsem hosszú életűek.
2011. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De viszont ezért csak 1x kell fizetni.Az éves villanyszámlánk kb 700e Ft.Pedig csak a hűtő meg a számítógépem megy napközben.ja és mivel LCD monitorom van így már az áramot se zabálja.Minden lámpában vagy led vagy energia takarékos izzó van.
2011. júl. 6. 22:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Fél millió forint egy teljes ingatlan áram ÉS GÁZ felhasználásának az energiaszükséglete? :) Ha a gázt, azaz a fűtést is ki akarod váltani, akkor a napelem nem is igazán "jó" megoldás, max. napkollektor, de az sem lesz elég. Ha teljesen függetlenedni akarsz, akkor ugye nagyon túl kell tervezni a rendszert, és az áram tárolásáról tudjuk, hogy sem hatékonyságban sem pedig árban nem a "jó" kategória.

Az évi 700e Ft-os villanyszámlát még akkor is sokallom, ha áramról fűtesz.

Az áramellátás (fűtés nélkül) kb. 3-4 millió forint lenne full függetlenséggel, tárolt energiával, a gázról való leválás már nehezebb dió...

2011. júl. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Az éves 700 ezer forintot én is sokallom, nálunk 300 alatt van, bár igaz, vegyes tüzelésű kazánunk van, de van 4 szoba, konyha, nappali, stb., 2 TV, 3 számítógép, és a havi villanyszámla huszonegykétezer forint.

De a kérdésedre a válasz: ezt a rendszert nem úgy kell elképzelni, hogy egyszer megcsináltatod, "oszt cső". Ezeknek a napcelláknak van egy bizonyos átlagos élettartamuk, ami azért nem olyan sok. Persze, minél újabb, annál hosszabb az élettartamuk, de mint tudjuk, ami elromolhat, el is romlik... Javíttatni kell, időnként karbantartani, stb. Persze, idővel megtérül, csak nem mindegy, hogy mennyi a kezdeti költség.

Egyébként 250 watt áram termeléséhez kb. olyan 200 ezer forintnyi napcella kell. 250 watt az kb. tévé, számítógép, meg 1-2 energiatakarékos lámpa. Főzni, fűteni, netán egy 500 wattos mikrosütőt üzemeltetni ez édeskevés. Ha teljesen le akarsz válni az elektromos hálózatról, akkor úgy kell a rendszert megtervezni, hogy semmiképp ne álljon elő több fogyasztás, mint amennyi áramot termelsz. Én ezt minimálisan 1000 wattnak tippelem, ha mondjuk te épp a mikróban sütsz, megy a fűtés, férjed tévét néz, a gyerek számítógépezik... ez közelíti az 1000 wattot. Ehhez kb. 800 ezer forintnyi napcella kell. Meg számoljunk még egy napkollektorral, mert ugye a melegvíz is kell, az kb. 250 ezer, máris átléptük az 1 milliót. Erre jön még rá a szerelési költség, mert ugye ezt nem te fogod egymagad feltenni... és még nincs is nagyon túlbiztosítva a rendszer.

2011. júl. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

700 000Ft az éves szinten, 45Ft-os árammal számolva 15 555kWh. Évi 1900 óra napsütéssel számolva a napelemeknek 8kW-ot kell leadnia.

[link]

Ez itt a reklám helye (remélem nem zavar senkit)

Tehát kell egy 9,66kW-os hálózatra visszatöltő és 35db 230W-os napelem

9,4M+35*181000=15,7M Ft.

A napelemek 59 négyzetméter területen férnek el.

Aki hibát talál szóljön, vagy hallgasson örökre.

2011. júl. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ez tényleg drága mulatság.

Viszont tényleg 700e Ft az éves villany nálunk.

Akkor viszont most fogok a családdal üvöltözni,mert én mondtam nekik,hogy szerintem lopják a cigányok az áramot.Deeee senki nem hitt nekem.Csak keljenek fel holnap reggel.Mióta a cigányok odaköltöztek mellénk azóta rejtélyes módon egyre drágább lett a villany.


Viszont a napelemekre vissza térve!

Egyszer láttam egy reklámban,hogy 70e Ft-ért fölszerelnek egy 24 csöves ilyen napenergiás valamit és arról simán megy a meleg víz és az elektromos sütő.Akkor az kamú volt mint minden reklám a TV-ben?

2011. júl. 7. 00:48
 7/10 anonim válasza:

70 ezer a felszerelés, vagy maga az eszköz? :)

Egyébként az a napkollektor, ami közvetlenül a víz melegítésére használható. Vagy nem tudom. Mert egy villanybojler + elektromos sütő egyszerre.. az kicsit nekem durván kevés 70 ezerért. A tévéreklámoknak nem szabad hinni.

2011. júl. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért havi 60 ezres villanyszámla nekem durván soknak tűnik... :))))))
2011. júl. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1000 W egy háztartás energiaszükséglete? Az azért csücskös... Egy nagyobb fagyasztóláda felrántja bekapcsoláskor ezt a teljesítményt. Egy mikrosütőről vagy akár egy elektromos sütőről (amely magában 2-3 kW) már ne is beszéljünk.

Ahhoz, hogy egy normál, egy szintes ingatlan el legyen látva elektromossággal, véleményem szerint folyamatosan biztosítani kell a 15 A-nyi áramot, ez kb. 3-3,5 kW. Ekkora teljesítményt a leváló ingatlanon "pótolni" kell, mert enélkül bizony lesznek "áramszünetek". És ebben még fűtés és elektromos sütő-főzőeszköz nincs is benne...


Az könnyen előfordulhat, hogy lopják az áramotokat, és az is könnyen előfordulhat, hogy valahol "elfolyik" az áram. Mindenképp nézessétek át az elektromos rendszereteket, mert azért 15.600 kWh, azaz napi szinten 42 kWh, vagyis óránként közel két kilowattos fogyasztás ÁTLAGOSAN szinte lehetetlen. Ha azt vesszük, hogy egy ingatlanban van hat óra "csúcsidőszak", akkor előfordulhat olyan óra, amikor 4-6 kW az óránkénti teljesítmény, ezt pedig hogy még az elektromos hálózatotoknak is bírni kéne...

2011. júl. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 voltalarm válasza:

Üdv! A villanyszámlát kiváltani nem nagy kunszt napelemekkel. A fűtés már nagyobb falat, de lehetséges, bár nem kis befektetés. Ilyen elképzeléseknek leginkább a helyhiány szab határt. Az alábbi linken elég sok információt találsz, de szívesen segítek is.


[link]

2012. máj. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!