Villámcsapás társasházban, féljek, vagy ne féljek?
Leginkább a hálózat(230 voltos konektor)felől van veszélyben a gép villámcsapáskor! Én ezt használom és ajánlom:
Üdv!
A túlfeszültségvédős elosztó az egy jó kis néphülyítés, mert az nem fogja a rácsatolt elektromos eszközt megvédeni a túláramtól.
A közeli villámcsapás, amennyiben közcélú villamos hálózatot is érint, akkor abban egy lökőfeszültség-hullámot hoz létre, melynek energiatartalma jelentős.
Amikor ez az energiatartalom találkozik a néphülyítés tárgyát képező túfeszültségvédős elosztóval, azt a rácsatolt készülékekkel együtt úgy vágja haza, ahogy az a nagy könyvben meg van írva.
Mivel ezekről a csatlakozókról az eladók elfelejtik azt elmondani, hogy a hatásos túlfeszültség védelemnek ezek az eszközök csak az utolsó fokozatát képezik.
Ez a D fokozat ez 285V-nál korlátoz. Az A-t az áramszolgáltató adja, mellyel garantálja a 230/400-as rendszerben a maximális legmagasabb feszültséget 4000V-ban. Ahhoz, hogy a D fokozat jól működjön kell a B fokozat, mely egy ívoltó, ez energiamentesíti a lökőhullámot és kell egy C fokozat, mely 1000V-ban korlátozza a túlfeszültséget.
Üdv!
"Ahhoz, hogy a D fokozat jól működjön kell a B fokozat, mely egy ívoltó, ez energiamentesíti a lökőhullámot és kell egy C fokozat, mely 1000V-ban korlátozza a túlfeszültséget."
Ezeket is a szolgáltatónak kell biztosítani, mivel a fogyasztó nem férhet hozzá a közép és nagyfeszültségű hálózathoz! Ha nincs, a szolgáltató kártérítési felelősséggel tartozik a fogyasztó felé!
Mond csak utolsó, te ezt honnan szeded?!
Nézz már utánna mit és hogyan garantál az áramszolgáltató!
Na szép napot!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!