Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A konyhai molylepkét hogy...

A konyhai molylepkét hogy lehet kiírtani? A kamrába vannak. Nincs semmi olyan amin látszana hogy meg lenne fúrva. Mi a biztos megoldás ellenük?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 12:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
feromonos ragadós molycsapda
2011. jún. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ahogy az első mondja: élelmiszermoly csapda: [link]
2011. jún. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De arra nem mennek. Van kitéve.
2011. jún. 19. 12:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Macksa! :D De komolyan! Az én szobacicám összeszedi a molylepkéket (meg sajnos a legyeket is, de gilisztaelleni tablettát kap.) Jó játék neki, és nincs molylepke a lakásban. Tudom, furán hangzik, pedig tényleg jó. :)
2011. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én úgy tudtam megszabadulni tőlük hogy mindent zárható dobozokba tettem.liszt, szezámmag, zsemlemorzsa stb.. aztán szépen leferőtlenítettem az összes polcot, konyhaszekrényt. sajna előtte csak simán nyitott dobozban vagy zacskóban tároltam szinte mindent, ezért át kellett néznem azokat is, és sokban már bent volt a lepke. tehát azokat kidobtam. amióta mindent lezárok nincs egy lepke sem.
2011. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Egy alapos kamratakarítást nem fogtok megúszni.:-( Pakoljatok ki mindent, és fertőtlenítős vízzel töröljetek le minden tárolót. A moly mindenbe belemegy; szóval alaposan nézzetek át minden "száraz" holmit. Aminek a csomagolásában látni lehet a jellegzetes pókháló szerű képződményt, azt muszáj lesz kidobni gondolkodás nélkül.

Ha még nem okozott ilyen kárt, akkor valami zárható tárolódobozba tegyétek az élelmiszert.

Ez után jöhet a feromoncsapda, mert az csak a kifejlett példányokat "fogja" meg, a peték ugyanúgy kikelnek tőle. Remélem, még időben észrevettétek, nekem hónapokba (és rengeteg kidobott holmiba) került, mire az utolsót is kiírtottam.:S

2011. jún. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Cukorba is belemegy???
2011. jún. 19. 13:00
 8/11 anonim válasza:
Gyakorlatilag mindenbe, ami száraz árunak tekinthető. Liszt, dara, zsemlemorzsa, cukor, paprika,tészták és a nem csípős, vagy sós fűszerkeverékek. A sóba nem, gondolom az még nekik is sok a jóból. Tényleg alaposan takarítsátok ki a kamrát, mert később már nagyon nehéz megszabadulni tőle, és baromi gusztustalan is:S
2011. jún. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Takarítás és mindent tegyetek zárható tartóba.
2011. jún. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Alapos takarítás, mert bármibe belemehet. HA nincs lepke, attól még kukac lehet. Ami zacsiban van, átnézni, fagyasztani a mélyhűtőben 1 napig, majd kivenni, hagyni "száradni" és üvegbe eltenni. Persze legyen jól záródó fedele.

Addig is molylepke csapda. Vigyázz,mert van ruhamolyos és élelmiszermolyos is. DM-ben kapható mind a kettő.

2011. jún. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!