Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakhatásért cserébe gondozás....

Lakhatásért cserébe gondozás. Lehetséges ez manapság? Bővebben alább.

Figyelt kérdés

a párom és egy barátnőm egyetemre járunk, de mivel együnk sem túl gazdag, nemigen van hol lakunk(koli több okból kiesik). dolgozunk, ha tudunk, de így is nehéz. arra gondoltunk, hogy szívesen odaköltöznénk egy öreg nénihez, bácsihoz vagy házaspárhoz és 2 szobáért cserébe(rezsi részt fizetnénk persze) sokmindent megcsinálnánk. barátnőmmel főznénk, megcsinálnánk a mosást, takarítást, bevásárlást, miegymást, párom elvégezné a házkörüli munkákat, ha van kert annak a gondozását. orvosira járok, egy évet dolgoztam kórházban, így van ápolási gyakorlatom is.

nagyon rendesek, tiszták és csendesek vagyunk, nem azok, akik lopnának vagy ilyesmi.

lehet manapság ilyet találni? hol érdemes keresgélni?


2011. jún. 13. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Eltartási szerződésnek hívják. Így keress rá a hirdetésekben, vagy ti adjatok fel ilyen hírdetést.
2011. jún. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

tudom, hogy van olyan, de ha jól tudom, az úgy működik, hogy akkor el is kell tartani az illetőt, fizetni a gyógykezelést, miegymás és halálig fennáll. persze utána mindent az eltartó örököl.

nem szeretnénk ilyet és csak olyan 5-6 évet szeretnénk itt élni, amíg tanulunk, tehát a szerződés nem megfelelő.

olyan idős embert keresünk, aki otthonba még nem szeretne menni, de már nem tudja magát 100%-ig ellátni, de a családjának nincs pénze gondozót fizetni. ésmég a lakásköltségekbe is beszállnánk.

2011. jún. 13. 17:39
 3/7 anonim ***** válasza:
nem igen van olyan öreg aki beenged a lakásába 3 embert a lakásába.DE ha szerencsétek van akkor talán találtok
2011. jún. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Teljesen korrekt az elképzelés, szerintem fogtok találni ilyet, csináljatok szórólapot, és dobáljátok be a környéken.

Hol kerestek?

2011. jún. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Budapesten, lehetőleg olyan helyen, ahonnan könnyű bejutni a belvárosba. nem kell csillivilli hely, csak 2 szoba, fürdő, konyha. szerintem sok idősebb ember él egyedül egy házban vagy nagyobb lakásban, csak ténylegesen azt nem tudom, hogy hol adjak fel hirdetést, hol keresgéljek.

most lakótelepen lakunk, de innen mennünk kell, itt nem igen van olyan lakás, ahová még 3 ember elfér. bár talán néhány szórólappal megpróbálkozok, de jó lenne családi házas környéken is keresgélni. az a baj, nemigen vagyok ismerős pesten.

2011. jún. 13. 18:36
 6/7 anonim ***** válasza:
20%
Egyházaknál érdeklődj,nekik van általában olyan szeretetszolgálatuk,ahol házi gondozást vállalnak,de van,akinél már kevés a heti egy-két alkalom.Viszont javaslom,hogy jól gondoljátok meg,hogy akit választatok kölcsönösen,milyen jellemű ember,és vajon ti is képesek lesztek-e minden,nem testi típusú problémán mosolyogva túllépni(mert még így is lehetnek nagy bajok)
2011. jún. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vannak a kerületekben nyugdíjas napközik. Őket is meg lehet keresni. Onnan járnak ki házi gondozásra.
2011. jún. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!