Egy panelhézag szigetelés nélküli százlakásos társasházban melyik korszerűsítés térül meg a leghamarabb?
Kiegészítő adatok:
Távfűtés: nem szabályozható fűtőtestek, átalánydíj, minden rendszer a legelavultabb.
lehetőségek
- teljes panelszigetelés hungarocell szerű anyaggal
- fűtéskorszerűsítés csőhálózat átalakítása, egyéni fűtésre,
- hőszivattyús rendszer
- utóbbi kettő együttes kombinációja
Hangsúlyozom a megtérülési idő a lényeg!
- fűtéskorszerűsítés csőhálózat átalakítása, egyéni fűtésre,
és ablakcsere
Azt is megmondom miért.
A hőszigetelés hungarocell anyaggal egy nagy szar, ezt egy idióta kitalálta, mert ezzel lehet spórolni, ugyanis az igazi szigetelés a kőzetgyapot lenne, ami dupla annyiba kerül és arra ugyebár nincs pénz.
Itt 8 házat is körbehungarocelleztek és semmit nem ér, még ablakcserével sem, hiába mondják, hogy de milyen jó.
Az ablakcsere valóban sokat számít. Néhány lakásban ez meg is történt, de most, hogy kilátásba került a hőszigetelés, azt mondják, hogy azt is ki kel cserélni, mert nem illeszkedik a burkolathoz. bár szerintem ez erős túlzás, max. egy új párkány kell.
A kőzetgyapott infót köszönöm!
Szerintem az is jó lenne, ha készülne egy hőfénykép a házról télen, és a kritikus helyeket jobban, drágábban szigetelnék. A kőzetgyapott és a hungarocell szigetelés mennyire kombinálható?
- egy oldal egy anyag
- legfelső és földszint kőzetgyapot, míg a többi hungarocell (kompenzálva a hőveszteségtöbbletet, így a többi lakáshoz mérve nagyobb fűtési költséget)
A Kőzetgyapott mennyire tűzálló, és a kétszeres ár mellett a hőszigetelése hányszoros?
Szakember(ek)hez kell fordulnia, mert csak épületenergetikai számításokat elvégzésével lehet kialakítani a legjobb megtérüléssel kecsegtető beruházást, figyelembe véve a pályázati lehetőségeket is! Azok a történetek, hogy hiába hőszigeteltünk, cseréltünk ablakot, nem ért semmit, valószínüleg ott keletkeznek, ahol éppen a legrosszabb helyen, a mérnöki munkán akartak spórolni.
Néhány gondolat:
1.A mostani energiapolitikai irány szerint arra lehet számítani, hogy a távfűtés egyre versenyképesebb áron szolgáltatja majd a hőt, ezért a távfűtésről leválás és saját energiatermelésre átállás (gázkazánház, hőszivattyú...) szerintem nem jó ötlet.
2.Jó befektetés viszont az épület teljes homlokzatának, tetőfelületének hőszigetelése és a nyílászárók cseréje, hiszen ez az épület összes energiafogyasztását csökkenti. Teljesen téves elképzelés, hogy a polisztirol és kőzetgyapot rendszerek között a hőszigetelő képességben lényeges különbség volna. A kőzetgyapotot más tulajdonságai miatt érdemes, illetve egyes esetekben szükséges alkalmazni: a legfontosabb, hogy -a polisztirolhabbal szemben- nem éghető (a homlokzati tűzterjedés problémája komoly paneltüzeknél látható volt), és jelentősen nagyobb páraáteresztő képessége.
3. A hőszigetelő lépéseket ajánlatos egyetlen ütemben csinálni! (Nem kell kétszer építkezni, sok járulékos költség elmarad, és például az ablakcsere hőszigetelés nélkül penészedési problémákat szokott okozni!)
3. A fűtési rendszer korszerűsítése is rövid időn belül megtérülhet olyan épületben, ahol sokan és rendszeresen szabályozzák ablaknyitással a lakásuk hőmérsékletét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!