Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék egyedi felsőket...

Hogyan tudnék egyedi felsőket varrni magamnak?

Figyelt kérdés

Felvettek irodai munkára, de a ruhatáram elég szegényes, viszont nincs pénzem új ruhákat venni.

Találtam otthon rengeteg anyagot, és arra gondoltam, varrok magamnak párat, de nincs szabásmintám.

Tudnátok nekem pár egyszerű ötletet leírni, hogyan tudnék egyszerűen, könnyen varrni magamnak párat?

Rajzot, akár leírást is szívesen fogadok!

Előre is köszönöm!


2011. máj. 13. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerezz be néhány burdát. A szabásminta nem úgy néz ki, hogy skiccelünk valamit, és az jó lesz, hanem pontosan meg kell adni, hol merre álljon.

Ezekben az újságokban pontos szabásminta van, amit át tudsz másolni. Esetleg könyvtárban is körülnézhetsz, általában vannak ilyen újságok, és végig tudod lapozni őket, és amelyik roha tetszik, annak leveszed a szabásmintáját.

2011. máj. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vettem jó párat, de nem találtam benne olyat, ami tetszene :(
2011. máj. 13. 10:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Blúzokat és felsőket varrni nem egyszerű.

Beírod keresőbe, hogy free pattern sewing, és kidob millió oldalt, amiből válogathatsz.

Ha sosem varrtál, akkor ne készülj túl nagy sikerekre. :S


Egyszerűbb, ha már kész pólókat díszítesz ki, hogy elegánsabb legyen, erre is sok ötletet találsz, én pl. itt szoktam vadászni:

[link]


Az első pár hónapot kibekkeled a mostani ruhákkal, és később veszel pár jól kombinálható darabot: ez egyszerűbb. :)

Esetleg nagyon olcsón dolgozó (ismerős, barátnő, kolléga) varrónő is jó megoldás lehet.


Sajnos varrni nem annyira egyszerű, az első darabok nem biztos, hogy alkalmasak lennének irodai viseletnek. :)

2011. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

A legutolsó oldalon rengeteg szabásmintát találsz, és át tudod állítani angolra.

2011. máj. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jelenleg egyszerű pólókat hordok, mivel senkivel sem találkozom egész nap.

Mostantól viszont ügyfélszolgálati pultban fogok ülni, ahol elég sok emberrel fogok találkozni :S


Köszönöm a linkeket! Megnézem őket!

2011. máj. 13. 10:53
 6/6 anonim ***** válasza:

az első fizudból szabadulj be egy jó kilós turiba. én múltkor 20 db különböző felsőt ill. nadrágot vettem magamnak 7e ft-ért. van köztük elegánsabb és sportosabb is. 1500ft/kg áron volt akkor éppen.

persze a varrás is nagyon jó ötlet, csak sok vele a macera.


nem tudom hol laksz, de ajánlom a Háda nevű boltot. az országban sok kisebb és nagyobb városban is van üzletük. pár éve kizárólag ott vásárolok, a ruháim 90%a turis, mégis folyton dicsérik a népek, h milyen igényesen, ízlésesen öltözöm.

egyébként ha jól tudsz varrni, akkor akár ezeket a turis ruhákat is át tudod egy kicsit alakítani, ha épp valamelyiket csak a jó anyaga miatt veszed meg.

2011. máj. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!