Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha októberben felszereltek a...

Ha októberben felszereltek a távfűtéses konvektorokra az egyedi mérőt, mikor mérik le a mi adatainkat, és mikor térítik vissza a pénzt?

Figyelt kérdés
Ez egy budapesti panel. Albérletben vagyunk, általában 1-esen vannak a konvektorok, vagy nem is fűtünk, a számlánk még is 40 ezer forint körül van. Mikor kapjuk vissza végre a pénzünket?
2009. márc. 10. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Távfűtéses konvektor??? Az meg micsoda?

A távfűtés radiátoros rendszer. A konvektor meg gázos.

Tehát én nem értem a kérdést, hogy most hova fizetsz negyvenezer forintot és milyen fűtést is használsz.

De lehet, hogy csak én maradtam le, és ma már vannak "távfűtéses konvektorok" is. Ez esetben elnézést az értetlenségemért.

2009. márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a fűtési időszak végén, tehát tavasszal, vagy az elején, tehát ősszel szoktak összesítést csinálni.


nagyon egyébként ne reménykedj, sőt, készülj a legrosszabbra, mert ezek a rászerelt hőmennyiségmérők nagyon könnyen megbuherálhatóak, és a végeredmény az szokott lenni, hogy egy maréknyi becsületes ember fizeti az összes többi fogyasztását.

A miért kérdésre meg az a válasz, hogy ezek konkrét mérésre nem alkalmasak, csak arányokat lehet belőlük megtudni. Egy másik helyen pl. valahol a pincében, alaksorban mérik ténylegesen a folyasztást, a lakásban lévő mérők alapján csak ezt osztogatják szét.

2009. márc. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor nem konvektor, radiátor, nő vagyok, nekem egyre megy, a második válaszolónak köszönöm a segítséget és a hasznos információt.
2009. márc. 10. 13:18
 4/4 anonim válasza:
Megbuherálhatóság alatt mit értesz?
2010. okt. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!