Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van valakinek otthon téglakály...

Van valakinek otthon téglakályhája?

Figyelt kérdés
Érdekelne a véleményed, hogy milyen hőt ad? Jobb mint a cserépkályha vagy rosszabb? Tudja tartani ez is a meleget sokáig?
2009. márc. 9. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem téglakályhám van és őszintén mondhatom, hogy NE! Nagyon jól néz ki. A belseje, a füstjáratok a samottok ugyan úgy vannak benne mint egy cserépkályhában, igényesen építették, csak a külső téglaburkolat más. A gond a következő. A tégla sokkal vastagabb, mint a kerámiacserép, ezért kb 2-3szo annyi idő amíg átmelegszik, de akkor sem annyira mint egy cserépkályha. Kb 20-30 fokkal kevesebbet tud. Bármennyi fát döntesz bele, annyira sosem lesz meleg, hogy ha hozzáérsz, megégessen, míg egy cserépkályha megsüti a kezed rendesen. Aztán a hőtartással is gond van, mert szintén a tégla vastagsága miatt a belsejében még forró samott, nem tudja átadni a meleget rendesen a nagy vastagság miatt. Szóval kívül már akkor is hűvös ha belül még forró de már nem fűtöd. A lényeg, hogy nagyjából 4szer annyi fával sem tudsz olyan meleget és annyi ideig létrehozni, mint egy cserépkályhával. Régebben az előző lakásunkban hagyományos volt, ezért tudom összehasonlítani. Értelemszerűen élére állított téglából van rakva a kályha, tehát 6 centi a külső falvastagság. Nagyon komolyan mondom, hogy ne próbáld ki!
2009. márc. 10. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nekem úgy jött az ötlet, hogy erdész ismerős mondta milyen jó, el is vitt egy kocsmába (szintén erdész csávóé) és ott egy ilyen kályha volt. Nagyon jól nézett ki és meleg volt. Azt felejtette el elmondani, hogy nekik ingyen van a fa, és reggeltől estig nyomták bele, mint az állat. A kályhás pasi erősen le akart beszélni de nem hagytam magam, aztán marhára megszívtam:) Most egy öntöttvas kandallót használok amíg nem lesz pénzem rendes kályhára, mert az ugyan kb 5 percig tartja a meleget ha nem ég benne a tűz de még így is sokkal jobban és kevesebb fával fűt, mint az.
2009. márc. 10. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!