Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem akarják a szüleim,...

Miért nem akarják a szüleim, hogy magas emeleten legyen a lakás?

Figyelt kérdés
Szeretnénk lakást venni és szüleim azt szeretnék ha max 3. emeleten lenne a lakás, de tetőtéri se legyen. Nekem nagyon tetszik egy, de a 7. szinten van és 8 emeletes a ház. Mi a baj az ilyen magas lakásokkal? Szüleim nem tudnak rá rendes magyarázatot adni, de nem tériszonyosak, csak egyszerűen nem akarják.
2011. ápr. 15. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Én laktam már hatodikon, földszinten , és harmadikon, most épp első emeleten, őszinte leszek, harmadikon volt a legjobb, elmondom miket vettem észre.

Amikor hatodikon laktam: néha nehezen ért fel a meleg víz, sokszor csak langyos volt, ha elromlott a lift akkor meg pff...sokszor volt ilyen.


Amikor földszinten laktam na azt utáltam, alattam a pince volt ,a konyha alatt garázs sőt az egyik oldala a falnak szélső rész volt tehát senki nem fűtött télen oldalról, jég hideg volt a fal.Garázsnyitogatás , őrületbe kergetett, mintha a szobából indult volna el valaki autóval.


első emelet az elég jó , alulról, felülről, oldalról fűtenek, ami nem utolsó szempont, télen jó meleg volt a fal, a padló.


A legjobb a harmadik emelet:) nem zavart a garázs zaj, nem volt alattam hideg pince, minden oldalról kaptam a meleget, a melegvízzel sosem volt gondom, és ha elromlott a lift akkor csak felszaladtam.

2011. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én anyukám se szeret magasan lenni. Mondjuk ő tériszonyos, de azért nem akar magasan lenni, mert ha pl tűz üt ki, nehéz elmenekülni, ill. mert lifttel kell feljárkálni, attól meg szintén fél, mert egyrészt klausztrofóbiás, másrészt fél, hogy leszakad, másképp meg túl sokat kellene lépcsőzni, az meg sokáig tart és fárasztó. Én amúgy meg tudom érteni, én is idegenkedem a magas lakásoktól (én nem félek a lifttől, tűztől, stb), csak olyan izé, hogy olyan magasan van... Túl messze van a föld, olyan furcsa lenne... Mi az 1. emeleten lakunk, nekem már a 3.on is hülye érzésem támad. De ez meg túl alacsony, szerintem a 2. emelet a tökéletes :D
2011. ápr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi mindig a legmagasabb emeleteken laktunk mindenhol, most épp földszinten lakom, de ezt utálom, amint lehet költözöm is, nem szeretem hogy mindenki a fejem felett mászkál. Igazából amit én észrevettem egyetlen hátrányként a magas lakásoknál, hogy ha elromlik a lift sokat kell gyalogolni.. de ezt szerintem ki lehet bírni igazán.
2011. ápr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem pont az a fura nagyon, hogy közel van a föld. Vidéki házakban is kellemetlenül érzem magam emiatt általában. Ja, + én még galérián szoktam aludni is, nekem a földön lévő ágy is fura.
2011. ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én tériszonyos vagyok, most 3.-ra költöztem, ez még épp belefér, és jó meleg van.
2011. ápr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

életem első 20 évét éltem le az első emeleten. töményen fos volt. nem laktak alattunk, hideg volt a lakás, kb mindenki belátott az utcáról, pláne, ha az erkélyen tartózkodtam.


most a 4.en lakom, de ha azt mondanák, h mehetek feljebb, az sem lenne ellenemre :D

laknak alattam, felettem, mellettem. nincs hideg. eddig a liftnek sikerült pont úgy időzítenie az elromlást, h két hatalmas cekkerrel, mosóporral vonszoltam magam végig a 4 emeleten, de ennyi áldozatot igazán megért a jó kilátás, kicsivel tisztább levegő, több fény.

2011. ápr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!