Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell hímezni?

Hogyan kell hímezni?

Figyelt kérdés
Kerestem a neten, mindenféle hímzést találtam, csak az alapot nem...
2011. márc. 30. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
2011. márc. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
57%
kezzel vagy geppel? en kezzel sajat magamtol tanultam meg mivel nagyon szerettem varrni. elobb ceruzaval rajzoltam viragokat es probaltam kivarrni nagyon hamar ment. Utana mar csak finomitottam. Keszen vettem a kirajzolt anyagokat. Ma mar csak emlek az egesz...pedig olyan megnyugtato volt. geppel nem probaltam...
2011. márc. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindenképpen kézzel csinálnám!:)
2011. márc. 30. 16:50
 4/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: de ez keresztöltés:/ én a hagyományos Hímzést szeretném megtanulni.
2011. márc. 30. 16:53
 5/8 anonim válasza:
masodik vagyok. Probald meg!!!vegyel egy himzo ramat, ha lehet ne a legkisebbet, aprobb szovesu feher vagy vilagos jobb minosegu anyagot ne legyen tul merev.probakent az anyag valamelyek sarkaba rajzolj egy kis viragot. A kozepe kb 4-5 mm atmeroju kor legyen. A szirmok magassaga se legyen tul nagy.kb 5 szirom. Nem szabad bogozni. Kozepen kezdtem apro 2-3 egymasutani oltessel ami nem latszik(mint valami szaggatott vonal ugy nez ki) es kezdodhet is a kor egyik felebol kiindulva elobb kisebb majd egymas mellett mind nagyobb oltessel. amikor az atmerohoz ertunk akkor kissebbedik az oltes. Nekem annyira egyszeru nem tudom ertesz valamit belole de gondolom igen. a szirmokat bentrol kifele haladva varrtam. Es minel tobbet probalod annal jobban rajossz a titokra. De nincs is titok valahogy rafog allni a kezed. Bocsass meg ha egyeltalan nem tudtam vilagosan fogalmazni. Sok sikert
2011. márc. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értek mindent, nagyon köszönöm:) De én engem az érdekel a legjobban, hogy egyáltalán a tűt hová szúrjam először...alulra, vagy talán felülre? Azután jobbra..esetleg balra?..Ez itt a nagy probléma:( Egy ismerős/rokon/barát sincs aki tud hímezni, nekem pedig egy kosztümöt kell mihamarabb befejeznem.
2011. márc. 30. 21:28
 7/8 anonim válasza:
Most konyhanyelven probalom leirni. kezdem felulrol (a tu nem tul hosszu) pl egy kis kort akarok himezni. A kor majdnem szelerol alulrol beszurom es annyira huzom ki a cernat hogy kb egy mm maradjon hatul. kb masfel mm utan fentrol lefele beszurom a tut lassan huzom a cernat nehogy kijojjon majd egyenes vonalban megint kb masfel mm utan alulrol felfele-egy szaggatott vonal szeru lesz. en mindig igy kezdem, hogy ne bomoljon ki es ne latszodjon hol kezdtem. ezutan jon a himzes. a kor also vagy felso felen kezded ahogy tartod a ramat.ha alulrol kezded akkor a kezdo "szaggatott oltes" fentrol lefele lesz es a kor also felen kicsit balra nyomod ki a tut. ahogy a ramat tartod, magaddal parhuzamosan a kor jobb also felen benyomod a tut es bal felol az elso oltes folott kozvetlenul kinyomod.mindezeket az olteseket lassan vegzed ne legyen se tul szoros se tul laza. ezutan megint jobb felol szurod be az elso "szuras" fole. az oltesek picinkent szelesednek hogy a kor formajat felvegyek. ha konnyebb fent kezdeni (mind a ket modszert kiprobaltam hogy konnyebb) akkor a kezdo "szaggatott oltesek" lntrol kezdodnek majd a kor felso felen kezdem a himzest kicsit balra alulrol felfele.majd beszurom magammal parhuzamosan a jobb felen, alul balfelol ki stb. annyit tudnek tenni hogy keszitek egy par felvetelt az elso oltesekrol es elkuldenem csak latom nem hagytal elerhetoseget. ha gondolod h igy segothetnek szivesen keszitenek par felvetelt az elso oltesekrol. en a kislanyomnak szoktam kihimezni a kis bluzocskait mert tobbre nincs idom. ha gondolod adj elerhetoseget privat e mail nem tudom hogy kell beallitani. udvozlettel
2011. márc. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már ezzel is nagyon sokat segítettél!:)
2011. márc. 31. 13:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!