Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » MI történik, ha éves leolvasás...

MI történik, ha éves leolvasáskor a gázleolvasó nem jut be a lakásba?

Figyelt kérdés
Senki nincs otthon, mert 10 és 12 között jön. Állítólag csak úgy érvényes a leolvasás, ha személyesen lefényképezi az órát.
2009. febr. 20. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a szolgálatatónak meg kell jelölni egy másik időpontot pótleolvasásra.
2009. febr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ott hagytak egy papírt telefonszámmal, hogy küldjem el sms-ben. Szó nem volt fényképezésről.
2009. febr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy mi történik, de engem felháborít, hogy állandóan munkaidőben jönnek. Jó, hogy ők is akkor dolgoznak, de meddig tartana egyik este végigszaladni a házon? A másik, hogy felőlem jöhet bárki, ha egyedül vagyok otthon senkinek nem nyitok ajtót. Eddig mindig szerencséjük volt, hogy a párom is otthon volt, mikor jöttek. A mai világban már nem lehet megbízni senkiben, miért engedjek be bárki ismeretlent is a lakásba?
2009. febr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Bedobott hozzád egy cédulát azon rajta van minden, végig kellene olvasni!

Ha nem vagy otthon, akkor aláírva arra a cédulára kiteheted az állást! Ha ez nem tetszik akkor e-mailen, vagy faxon arra a címre ami a papíron van, bejelentheted! Neked nem kell akkor fényképezni, csak ő fényképez, neked a nevedet, címedet, a gyártási számot, és az állást kell csak kiírnod, vagy beküldened! Ha otthon vagy, akkor szerződéses kötelezettséged beengedni, különben megszeged a szerződést! Tehát nem muszáj beengedni, de fogyasztani sem! Ha minden évben nem vagy otthon, és csak e-mail-ban jelented be, akkor arra felfigyelhet a gázművek, lehet egyszer kijönnek ellenőrizni csak úgy! Az éves leolvasás igazából ellenőrzés, hogy megvan-e a mérő, jó állapotban van, és tényleg annyin áll, amennyit bejelentettél, stb. Ez logikus és megérthető! Sokan csalnak, vagy meg sincs a mérő! Ha nem vagy otthon, és nem is írtad ki, vagy nem jelentetted be e-mailen/faxon , akkor megtippeli a gázművek a fogyasztásod! Picit erősebben fog a tolluk, nem annyira mint a vizeseknél, de lefogyaszthatod! A gázleolvasó, rendelkezik igazolvánnyal, megbízólevéllel, meg tudja mondani a gázmérőd gyártási számát, de még a tavalyi állását is, így igazolni tudja magát, be kell engedned!

Meddig tart körbemenni este? Általában reggeltől estig dolgoznak!Írjatok panaszlevelet, a gázműveknek! 300 címet kapnak, aminek az 50%-át már az első nap után teljesíteni kell. Ha nem, akkor kirúgnak!6 nap alatt legalább a 80%-át, ha nem, akkor kirúgnak!Egy héten kétszer kapnak 300 címet! Ezt csak úgy lehet teljesíteni, ha reggeltől estig dolgoznak, tehát 11-12 órát átlagban naponta!

Kérdezzétek meg a gázműveket, miért engedi a profitmaximalizálást, a vadkapitalizmust? Én csak az egyik céget ismerem, a másikról csak hallomásból tudok, az infókat így kell olvasni!A gázleolvasót nem szidalmazni, ő csak szerencsétlen áldozat!Remélem tudtam segíteni!

2009. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!