Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Led-es izzó? Van valakinek...

Led-es izzó? Van valakinek tapasztalata? Jobb az energiatakarékosnál?

Figyelt kérdés
Milyen a fénye? Nekem az energiatakarékos neonos hatású, nem szeretem, bántja a szememet. A ledes milyen?
2011. márc. 9. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Egy rakás sz@r.Nem ad ki semmi fényt csak egy fényes korongot a padlón.De azért próbáld ki ha gondolod.Sőt elküldöm ingyen ami nekem van.Semmire nem jó.
2011. márc. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
gyenguszok még, de ha ki akarod próbálni, akkor min 60 ledeset vegyél, de jobb, ha több...ebayről vehetsz olcsón
2011. márc. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kompakt az nem neonos hatású hanem neon!Fénycső!
2011. márc. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Rendes lámpának még nem alkalmas, de én pl hangulat világításnak azt használok a gipszkartonba és oda tökéletes, mert alig fogyaszt és nem termel hőt, a fényerő és színhőmérséklet pedig megfelelő arra célra.
2011. márc. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Sokkal olcsóbb, ez már pozitívum.

nálunk mindenhol ledes izzók vannak és durván alacsony a villanyszámla.

Mivel irányított fényt ad, ezért egy helyiségben egyszerre érdemes több különböző irányba állított kisebb izzót tenni. Nálunk a szobában 3 van, de 4 vagy 5 lenne ideális, csak a lámpának csak 3 foglalata van.

A fényétől eleinte begolyóztam és nagyon utáltam, de idővel megszoktam, már fel se tűnik, csak ha jön valaki, aki még nem járt nálunk és megállapítja, hogy milyen furcsa a fény :)

Egyébként különböző melegségű izzók vannak, a meleg fényűek egészen olyanok, mint a hagyományos lámpák. Nálunk mondjuk pont hideg fényűek vannak, mert ezt tudtuk olcsón beszerezni, de ez is kibírható :)

2011. márc. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Mi kipróbáltuk, de nem igazán gyözött meg, az unokám meg azt mondta, hogy "ez a lámpa nagyon sötéten világit" - és ez mindent kifejez róla.
2011. márc. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ma megnéztem az Obi-ban, a többi izzóhoz képest elég lány néző fénye van. Hangulatvilágításnak jó lehet, talán a kislámpában kipróbáljuk.
2011. márc. 10. 20:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb csak a többség lusta volt arra hogy utánanézzen, és itt kezdődött a gond. Megvettétek az olcsót aztán csodálkozott, hogy annyit kapott amennyit fizetett.

Led vásárlása esetén megnézed mire kell, aztán kiválasztod a megfelelő megvilágitási szöget, színhőmérsékletet, fényáramot. Azoknak az ára amik már "tudnak" valamit 7-8e kezdődnek és halkan megjegyzem az ismert nagy gyártok termékei elég gyengén szerepelnek.

2011. márc. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!