Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az albérleti díjat előre kell...

Az albérleti díjat előre kell fizetni a beköltözéskor, vagy utólag?

Figyelt kérdés
Az új bérlőmtől kérhetem a 2 havi kauciót és az 1 havi díjat is a beköltözésekor? Mert ez nagy összeg.
2011. febr. 23. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Már jó néhány albérleten túl vagyok, és idáig majdnem mindenhol úgy fizettem, ahogy te írtad.

Nekem bérleti szerződésem van, azon minden rögzítve. Az aktuális havi díjat minden hó 14. napjáig kell fizetnem. Néha oda tudom adni elsején, néha csak 14.-én.


Ha te magad is sokallod az összeget, akkor lehet olyan kompromisszumot kötni, hogy beköltözéskor odaadják a bérleti díjat és egy havi kauciót, egy havi kauciót pedig 3, 4 vagy 5 részletben. (Ezt a megoldást alkalmazva lakom jelenlegi helyemen már közel 5 éve.) De utóbbit a te érdekedben is és a későbbi félreértések elkerülése végett csakis papíron lefektetve.

2011. febr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha így egyeztek meg, természetesen kérhetsz.

Sokan kérnek 3 havi kauciót!

Viszont mindent fektessetek írásba, hogy később egyikőtöknek se legyen gondja félreértés miatt.

Minden jót! :)

2011. febr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Kérheted. Max nem képes megadni és keres helyetted másikat. Fő a kompromisszum.
2011. febr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ne legyél szemérmes! mi mindig így kértük, eddig aki akarta, ki tudta fizetni, aki nem, az keresett mást.

az ilyesféle dolgokban nagyon óvatosnak kell lenni.


nem te teszel neki szívességet azzal, hogy kiadod a lakást. valamint ha ki tudja fizetni, akkor látszik, h nem egy csóró senki, aki két hónap után otthagy a 100ezres számlákkal, és utána még te szívsz, mert jóhiszemű voltál.

2011. febr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérd el előre. Egy hónap alatt is igen komoly károkat tud okozni egy rossz albérlő, ne tedd ki magad ilyennek.
2011. febr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze,írásba kell foglalni mindent.Ez jó.Csak azt nem tudom,mi mindent kellene beleírni a szerződésbe,hogy ne tegyen kárt a bérlő.Tudnátok küldeni bérleti szerződésmintát?(akár privátemailre? Megköszönném...)
2011. febr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!