Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy családi ház alternatív...

Egy családi ház alternatív energiaellátására melyik lenne alkalmasabb? A szél vagy a nap "erőmű"?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy nem erőmű,csak ezt a kifejezés jutott most eszembe,vagyis erőmű csak éppen kis méretű!

Melyik lenne a gazdaságosabb,és melyik módszer hozná be az árát gyorsabban?(A beruházás összegét)A napelemes,vagy a szélkerekes megoldás.A havi 20 ezer Ft-os villanyszámla kiváltására kellene,részben,vagy teljes egészében.


2011. febr. 15. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:

A napelem semmi képen, az luxusberuházás, hamarabb megy tönkre mint a megtérülési ideje.


A szélkeréknek meg az a nagy baja, hogy időszakos, így szükséged lesz egy csomó aksira amivel tudod tárolni az energiát. Azok meg ugye 12 voltosak így illeszteni kell.


egyetlen ilyen alternatív cucc amivel érdemes foglalkozni a meleg víz előállító kollektor.A villanyszámlát meg spórolással tudod csökkenteni. Kikapcsolható konnektorok, energiatakarékos izzók. Én fél év alatt a 15e-ból csináltam 6.000 ftos átlagfogyasztást.

2011. febr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én laikusként elsőre azt gondolnám, hogy napos idő általában többször van, mint szeles.

De persze meg kell vizsgálni a beruházás teljes bekerülési költségét, a módszer hatékonyságát és élettartamát is többek között.

2011. febr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nyáron nézegettem napelemeket, de a bevallott élettartamuk alatt jó esetben épphogy behoznák az árukat. Rossz esetben anyagilag buknál rajta. Szél meg szerintem nincs is túl sok, meg kiszámíthatatlan is. Persze attól is függ, hol élsz, pl. Veszprémben eddig ahányszor voltam, mindig fújt, szóval az tuti kivétel :)

Hosszú távon a megoldás az lehet, hogy egyelőre spórolsz, aztán ha kiforrja magát a technológia, akkor beruházol a napelemekre.

Számold ki, mire megy el sok áram. Pl. ha világításra, akkor érdemes ledes izzókra beruházni, iszonyú olcsók (nekünk ilyen van, tapasztalat, mivel a lakásunkban sok ablaktalan helyiség van, és rossz helyen vannak a kapcsolók, ott szinte non-stop égnek - a villanyszámlánk meg minimális). Vagy ha villanybojleretek van, akkor érdemes gázt venni, az szintén olcsóbb. Te tudod, nálatok mi viszi el a legtöbb áramot.

2011. febr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Talán a napelem, de attól függ pontosan hol laksz, de a fűtést, hogy oldjátok meg, mert arra pedig a geotermikus energia a leghatékonyabb, és soha többet nem kell gázszámlát fizetned, (lesz miből az áramot fizetned). Helyezz el lekapcsolható elosztókat és dugdoss abba a tévét, számítógépet, mindent aminek van sand by üzemmódja.

És vehetnél egy pár napelemes lámpát amiket miután feltöltődtek elhelyezel a ház különféle pontjaiban, csak olyan háttérvilágításnak. És lehet napkollektoros asztali lámpát, mobiltöltőt, ventilátort (usb-s) kapni, ezeket érdemes beszerezni, a nagyobb beruházások az energiatakarékos dolgok, hűtő, tévé, monitor stb.

2011. febr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezen is el lehet gondolkodni!!


[link]

2011. febr. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!