Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cseréltetted már ki a régi...

Cseréltetted már ki a régi villamos vezetékeket otthon?

Figyelt kérdés
55 nm-es panelunk van, mennyi lenne kb.? És mennyi bontással jár? Hogy csinálják? Át tudják húzni a régi vezeték helyére?
2011. febr. 13. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezek a panelek általában ún. MMfal vezetékkel készültek, ami közvetlenül a falba van építve cső nélkül. Egy rendes felújításhoz szét kell vésni az egész lakást, pont úgy mintha új építés lenne!

Kb. 500 ezerből meg is lesz. (Legalábbis én annyiért csinálnám látatlanban, ha nincsenek túzott igényeid!)

2011. febr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
500 ezer egy 55 nm-es panel és van munkád?
2011. febr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A szüleimnél nyáron volt hasonló mulatság. Annyi a különbség, hogy 70 négyzetméteres alagútzsalus lakás. Ott bele vannak öntve a gégecsövek a falba, szóval simán újra be lehetett fűzni a vezetékeket a régi helyére. A munkadíj 24 ezer forint volt (ismerős csinálta óránként egy ezresért, három napig csinálta napi 8 órán keresztül). A vezetékek árára már nem emlékszem pontosan, de a kapcsolók, konnektorok és a FI relé kb. 70 ezer körül voltak. Ha jól emlékszem, akkor kijött 150 ezer forintból.
2011. febr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én 35 négyzetmétert vezetékeztettem újra plusz almérő új bekötéssel (2 részre választottunk egy házat), az 2001-ben volt 70 ezer forint. Most olyan max 200-ezerre tippelném az infláció stb. alapján. Viszont ismerek nagyon lelkiismeretes villanyszerelőt (Budapesten), ha érdekel irj privátot.
2011. febr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nekem is 55 nm, panel, tavaly 3kiló körül megvolt mindennel együtt, 2 nap alatt végeztek vele kb, semmi panasz nincs rá.
2011. febr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

49 m2, apám csinálta biztosítódoboz, dobozok, biztosítók, vezetékek, kapcsolók kb 60ezer + 8ezer az óra és a biztosítódoboz közti szakasz (regisztrált villanyszerelő, mert ugyé vissza köllött plombálni)


3 nap vésés + 2 nap gipszelés


és igen, mindent szét kell verni, mert cső az nincs...és a vezetékek sem derékszögben vannak

2011. febr. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Olyat hallottam, hogy kívül viszik el az új vezetékeket, kábelcsatornában. Az meg elég érdekesen néz ki, szerintem. Ha még írna valaki árakat, megköszönném. Az eddigi válaszokat köszönöm.
2011. febr. 15. 21:00
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!Ha panel,akkor tuti,hogy a csövek megvannak a penelben,és abba csak bele kell húzni az újat.Elég sokat láttam ilyet,ugyanis házgyárban dolgoztam,pont ott,ahol ezeket a csöveket még betonozás előtt a betonelemekbe beszerelik,ráadásul több házgyárban is,volt ahol orosz,volt ahol angol technológiával készültek a panelok,de mindegyiket így csinálták.És a vezetékeket ahelyszínen húzták bele,minden nehézségnélkül.Ez a legegyszerűbb villanyszerelési munka a világon,már minden nehéz munka előre kész van,úgyhogy fel a fejjel,drága se lesz.
2011. febr. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Pár hónapja adtam árajánlatot 1 elég régi típusú panelre.

55 m2 volt teljes átvezetékelés,szerelvény és elosztó csere+ tv és internet. A szerelvény szám az maradt.Prodax classic és oteo kapcsolók és dugaljak,gewiss kismegszakítók és elosztó lett kalkulálva munkadíjjal együtt 165+fa.

Két embernek kb 3 nap+ festés után a szerelvényezés.

2011. febr. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én pár éve kértem árajánlatot. Igaz nem panelra, hanem egy három szobás tégla családi házra. Minden csövezve van, tehát csak át kell húzni. Villanyóraszekrény, biztosítékok maradnak, kapcsolók, konnektorok szintén, mert azok újabbak. Kiállásokban szintén semmi változás nem lenne. Csak a vezetékek vannak még alumíniumból, amit ki kéne cserélni rézre, mert a ház 30 éve épült.

Erre adtak 2-3 éve 300e-s árat anyaggal, munkadíjjal. Pécs.

2011. febr. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!