Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sok 15-18000 Ft a fűtésre egy...

Sok 15-18000 Ft a fűtésre egy 65m2-es lakásban? Akinek ekkora a lakása kb. mennyit fizet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

szerintem tök reális.

én volt hogy 30at fizettem 50nm-re. szar szigetelés, nem laktak alattunk.

2011. febr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
óó én 35-40000 ezret fizetek pont ekkorára. Vályog új nyílászárókkal mégis ilyen sokat fizetek. 400m3 elmegy egy hónapban. Bár most nem mert jó az idő de decemberben elment ennyi.
2011. febr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
4 éve cseréltük a nyílászűrókat és új cirkó is van. 1 hónapban legtöbb 130m3 fogyasztás volt. Szerintem is reális, de a lakótársam sokalja...
2011. febr. 13. 15:25
 4/15 anonim ***** válasza:
Sajnos ez attol is függ hogy milyen füttés van a házban.Pl.nálunk másfeles panelba olyan van h a lakok közt közösen van elosztva a füttés így kijön kb 12000-re.Persze sajnso aki akar nem tud sprolni viszont eddig nem vot senkinek ez elen kifogása és aki ideköltözik elötte szolnak is neki h ilyen.Amúgy nem biztos h jobban járna az ember külön főttéssel,mert az sem lenne olcsóbb szerintem.Anyuméknál is galériás téglalakásba amikor itthon vannak akkor 30000 most h nincsenek 17000 ft,sajnos nem lehet lejebb venni hiába nem fütenek,mert ott is közösen fizetik a lakók.Szóval sajnos ilyen árak vannak és föleg társasházaknál nem lehet sporolni.
2011. febr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Anyukám most kapta meg a számlát 32e Ft, 57m2. Szerintem ez a sok.
2011. febr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A lakásunk 100nm pince, 100nm földszint és 50nm beépített tetőtér.

A pincében van a kazán plusz egy helységet fűtünk ott, máshol csak elhaladnak a vezetékek, de úgy átlagba 15 fok van. A földszint és a tetőtér egésze fűtve van. Szóval kb 170nm-ert fűtünk közvetlen.


2 éve beruháztunk 6 millát a szigetelésre. Teljes tetőt ledobtuk, és az új cserepeket egy egybefüggő habszivacs szerű szigetelőanyagra pakoltuk rá, plusz ezalatt 10cm közeggyapot van és mindez osb lapokkal lezárva, plusz az emeleti lakótér külső falait a padláson belül bevontuk még 10 centi hungarocellel (a plafont is), de fent nem téglafalak vannak, minden fal gerendákból és osb lapokból áll.


A ház külső 30cm-es téglafalai be vannak vonnak 10 centis hungarocellel.

Minden ablak kicserélve 3 üveges, 7 kamrás szupermodern ablakokra, az a fasza bennük hogy az üveglapok közti elválasztó felület nem alumíniumból van (mert az túlságosan vezeti a hőt) hanem valami szivacsos szerkezetű gumiból, és az ablakok közti tér persze mind a 3 között argonnal van töltve.


Plusz teljes fűtésrendszer csere, a kazán meg valami olyat csodatulajdonsággal rendelkezik hogy nem vezeti ki azonnal az égésterméket hanem még azzal is melegíti a vizet.


Szóval 170nm-re fizetünk kb 15 ezer forintot. Folyamatosan 21 fokra van beállítva a hőmérséklet ha itthon vagyunk ha nem. De általában mindig van itthon valaki.

2011. febr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

huu, utolsó, ez nagyon komoly! ügyik voltatok :D bár gondolom a 6 millát sem a popótokból húztátok elő :D

de tény, h ez nagyon megnöveli az értékét a háznak, és jobb az életminőségetek mint azelőtt.

2011. febr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Jah, faterral kicsit belebolondultunk a szigetelésbe, de meghozta az eredményt :)


Arra gondoltunk hogy az energia árak folyamatosan csak emelkedni fognak és ez a legjobb befektetése ennek az összegnek.

2011. febr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
kedves Marcelo, tudom, h nagyon bunkó kérdés, de kpban volt meg ez a 6misi, vagy hitelt vettetek fel?
2011. febr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Talán épp abból, hogy mi sosem vettünk fel hitelt :)
2011. febr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!