Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyes tüzelésű kazánt rá...

Vegyes tüzelésű kazánt rá lehet kötni olyan rendszerre ahol réz csövek vannak és nem acél?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen rá lehet de ha a réz és acél csövet kellene összehegeszteni azt nem tudom hogy lehet e
2011. jan. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Igen,nalunk is volt ugy!
2011. jan. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És mik a jobb? a Réz vagy az Acél rendszer?
2011. jan. 19. 22:08
 4/9 anonim ***** válasza:
ha megteheted a réz minden tekintetben jobb a hőleadás nem korrodál csak sokkal drágább az acélnál
2011. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9 ezer körül van egy 5m-s szál.
2011. jan. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rézcső?
2011. jan. 19. 23:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen ! "lejár" a tavasszal a lakáskasszám,fűtés-és nyílászáró-korszerűsítést tervezek. Nézelődtem,innen az info(Szeged).
2011. jan. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És milyen vastag réz vagy acél csöveket érdemes beépíteni?
2011. jan. 20. 09:17
 9/9 anonim ***** válasza:

a kérdésre válaszolva:

én nem tenném, legalábbis úgy nem, hogy elötte nem készíttetem fűtési tervet szakemberrel. nem fűtésszerelővel, hanem mérnökkel.


a rézcsöves rendszerek kisátmérőjű csövekből állnak (16, 18, 20 esetleg 22, 24 mm) azért, hogy minnél kesevesebb víz legyen a rendszerben, ugyanis minél több a víz, annál nagyobb a rendszer hőtehetetlensége, annál nehezebben szabályozható az egész. viszont a szabályozható kazánok, pl. gáz, olaj, elektromos (igen, olyan is van), hőszivattyú ezt nem szeretik.


az acélcsöves rendszerek ennél nagyobb átmérőjűek, jellemzően 1", 1,5", sőt a gerincvezetékek gyakran 2"-3". erre azért van szükség, mert a vegyestüzetésű kazánok teljesítménye csak korlátozottan szabályozható. megrakod anyaggal, az elkezd égni, termeli a hőt, fogy az anyag, csökken a keletkező hő, ráraksz, megint felfut. kell a sok víz a rendszerbe, ami képes a hőt felvenni és tárolni. ezért vannak vastag csövek.


egy rézrendszerre rá lehet kötni egy vegyestüzelésű kazánt, egyrészt ha nagy a ház, akkor van elég víz,, másrészt vannak erre készített kazánok. de egyáltalán nem "gyere cipó hamm, bekaplak" a dolog, mert úgy leginkább arra van esélyed, hogy nem fog működni a rendszer, vagy ha működik is, akkor sem lesz olcsóbb, mintha gázzal fűtenél, mert rengeteg tüzelő fog kárbaveszni, mert egyszerűen a rendszer nem fogja tudni átvenni a hőt...

2011. jan. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!