Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Immergas kazánunk van, de a...

Immergas kazánunk van, de a víznyomás lement 1 bar alá jóval, és most nem kapcsol be. Újra tudom tölteni?

Figyelt kérdés
Az ürítő és a feltöltő csap a kazán alján van, mindkét cső lefele néz. Hogy tudom itthon újratölteni? És desztillált víz kell bele? Bármi amit eltudtok mondani a dologról érdekel! Előre is köszi
2009. jan. 29. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fali készülékem van, ha leesik a nyomás, akkor az alján lévő szelepet kell kinyitni, és a hálózatról feltöltődik.

Nem kell bele desztillált víz.

2009. jan. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja Köszi már megvan! De most úgycsináltam hogy (hidgen) felnyomtam olyan 1,1 bar-ra. és mikor meg elkezdtem vele fűteni, akkor egy olyan 15-20 perc után felment 3 bar fölé és elkezdett csöpögni a víz alulról. Ezzel kapcsolatban tudsz valamit?
2009. jan. 29. 20:39
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez azt jelenti, hogy nem tud tágulni a víz rendesen! Ez okozhatta azt is hogy leesett a nyomás. A zárt rendszereknél a tágulási tartály (piros kerek cucc ott valahol, vagy beépített a kazánban) ketté van osztva egy gumi membránnal, egyik felén kb. 1 Bar nyomású levegő van. Ez ellenében tud tágulni a melegvíz. Ha a membrán kiszakad, vagy valami miatt elszökik a levegő, akkor nem tud tágulni a rendszer, és a kitágult víz a túlnyomás szelepen távozik (ez lehet a csöpögés). Amikor kihűl összehúzódik, a nyomás leesik, és a kazán letilt.

Szerintem nézesd meg egy szerelővel a rendszert.

2009. jan. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Fuh értem. Köszi szépen!
2009. jan. 30. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!