Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Családi házban födémet hogyan...

Családi házban födémet hogyan érdemes lezárni?

Figyelt kérdés
Áttennénk máshová a lépcsőt, mert éppen a ház kellős közepén van, hasznos teret vesz el. Milyen módszerrel lehetne lezárni a lépcső helyén "tátongó lyukat"? Többféle javaslatot adott az építész, de amikor azt kérdeztem, melyik lenne a legjobb, azt mondta, hogy mindegyik egyforma :(. Valami különbség csak van a kivitelezés nehézségében, költségében, stb.? Szívesen fogadnék javaslatokat, ha esetleg valaki csinált már ilyet, mit tapasztalt a saját megoldásával kapcsolatban? Megbánta vagy bevált?
2011. jan. 1. 12:00
 1/4 BlackSword ***** válasza:
Halgass a szakemberre... És ne azt kérdezd hogy melyíket ajánlaná, hanem azt, hogy ő melyíket választaná... Mert csak olyat ajánl ami jó...
2011. jan. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 fordos laci válasza:
betonkefnivel ezzel semmi gond,és kevesebb a munka is mintha betonoznád,természetesen itt tudni kell Igerendás a födém vagy egészpanelos.
2011. jan. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

I gerendás, betonfödém.

Az ajánlott lehetőségek: 1.) egymással szemben acél "papucsokat" erősíteni a födémnyílás két oldalára és ezekbe fektetni fagerendákat, közé szigetelés, rá deszkázat, lépésálló nikecell, fólia és parketta, alulról a mennyezet gipszkarton - ez lenne a legolcsóbb és a leggyorsabb, de félek, hogy a fa nyikorogna és mivel nem együtt mozog a faszerkezet a betonnal, az alsó szinten a mennyezet mindig repedezne.

2.) a födémbe bevésve méretre vágott I gerendákat ültetni, közé azt a zsalus, kész beton födémelemeket (mint egy nagyobb tégla, most nem jut eszembe a neve), erre beton, fólia, parketta - hosszadalmasabb, nagyobb kosszal jár, de talán, mivel a végeredmény minősége megegyezik a födém többi részével, ez lenne a legkézenfekvőbb. Viszont nem tudom, hogy ez is külön mozogna-e a régi födémtől, azaz repedezne-e a alsó szint mennyezete, és hogy ez drágább lenne-e, mint a fafödém.

Az építész ránk bízta a választást, szerinte mindkettő tökéletes lenne. Szerintetek?

2011. jan. 1. 14:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ha már ilyen munkába kezdenék, mindenképp a második megoldást választanám, rendesen gerendákkal, béléstestekkel, betonozva. Méga ha valamivel többe is kerül.

Az a fagerendás, foltozgatás, nekem eléggé tákolmánynak tűnik.

2011. jan. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!