Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csurognak az ablakok, mi...

Csurognak az ablakok, mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
Megjelenet a fekete penész, állandóan víz áll a párkányokon! Sajna szigetelt ház! Arra lennék kíváncsi valakinek van e valami bevállt módszere, kütyüje, párátlanító berendezése, bármi, segítsetek!!!!!!!!!
2010. dec. 15. 06:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen az abalkom, jó lenne tudni, mi a megoldás, mert évek óta szenvedek vele.
2010. dec. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Szellöztetés!
2010. dec. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

hiába írják sokan, szerintem a szellőztetés nem megoldás. napi többször szellőztetünk, de semmi eredmény, fél óra után ugyanúgy párásodik az ablak nálunk.

én minden reggel nedvszívó törlővel végigtörlöm az ablakok alját, meg napközben is, ha van rá lehetőségem. a penészt pedig hetente 2hetente lemosom ecetes vízzel, vagy befújom penészölővel. de megelőzni nem tudom egyenlőre.

2010. dec. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy sajnos szigetelt a ház? Ha nem lenne szigetelt, akkor nemcsak az ablak lenne penészes, hanem a falak is! SZELLŐZTETNI kell. Ha a kétszeri nem elég, akkor többször. Ha annyira többször nem tudsz, akkor résszellőző az ablakra, vagy kivágsz az ablak szigeteléséből egy 10cm-es csíkot.
2010. dec. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Ha ketten irjuk mär, hogy sürün kell szellöztetni, igy elhiszed ??? Amugy napi 5x is meg teljesen normälis.
2010. dec. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha van valami, ami folyamatosan párát generál, akkor le is fog csapódni valahol.


Ha sokat főzöl elszívó nélkül, naponta mosol és bent száradnak a ruhák, párologtatót használsz stb... akkor sokat kell szellőztetni, vagy venni kell egy páramentesítőt. Van a Ceresit, meg vannak spéci, nagyteljesítményű gépek is például a Praktikerben 15 ezer körül.


Különben az ablakod dubplaüveges, hőszigetelt? A fűtésetek egyenletes? Miből épült a házad?

2010. dec. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2 dologra kell figyelned. Szellőztetni rendszeresen kell, ahogy sokan írták előttem, a másik fontos dolog, hogy rendesen legyen fűtve a lakás.

Hideg, hűvös és nedves lakásban imád a gomba megtelepedni.

2010. dec. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Létezik páramentesítő az olyan mint egy mobilklíma.

létezik az ablakkeretbe építhető automatikus szellőző.

Az utóbbit javaslom.

2010. dec. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
sok szellőztetés hidd el, hogy segít! Ha sokat vagytok távol és ez nem megoldható, akkor az ablakkeretekbe lehet automata szellőzőt szereltetni. Ha nő a páratartalom, kinyit, ha megfelelő szintre csökken, lezár automatikusan.
2010. dec. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem a szüleimnél ugyanez a helyzet, évek óta.

Poroton a falazat, viszont rosszul fűtött, azaz gázkazánnal, de nem egyenletesen, gyakorlatilag hűvös van benn. E mellett pedig főzés okozta pára, pára, pára, penész.

Sokkal rosszabb a közérzete az embernek ilyen klímában, és borzasztóan egészségtelen.

Szerintem az egyenletes, gazdaságos fűtés, és a szellőztetés együtt a végleges és hatékony megoldás...

2010. dec. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!