Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Eladtuk a házunkat, költözünk....

Eladtuk a házunkat, költözünk. Mi az, amit a házban kell hagynunk a vevőnek? Pl a lámpákat leszedhetjük? Karnist? Konyhabútor? Van erre valami jogszabály?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden ingóságot vihettek, kivéve ha úgy egyeztetek meg, hogy bizonyos dolgok maradnak.úgyis az új tulaj kidobná mert a sajátját viszi. Talán a beépített bútorokat illik otthagyni amit roncsolás nélkül nem lehet kiszedni.
2010. nov. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell mindenképpen a házban hagyni, ami szükséges a ház rendeltetésszerű használathoz, pl. csaptelep, szaniterek. A lámpában, karnisban, konyhabútorban, stb. még a szerződés megkötése előtt meg szokás egyezni, hogy igényt tart-e rá a vevő. Mi pl. nem tartottunk igényt sem a konyhabútorra, a lámpákra, a karnisokra viszont igen. A végleges ár meghatározása előtt illik megbeszélni, hogy pontosan mit foglal majd magában az ár.
2010. nov. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

a konyhabútor azért alap. nagyon ritkán mondja azt az eladó, h azt is viszi...


a karnis, lámpa, stb a tied, azt viheted.


egyébként az egész megbeszélés kérdése, szerencsére a lakásunkban az előző tulajok rendesek voltak, nem kukacoskodtak minden egyes szögön a falban, otthagyták a mosógépet, komplett konyhaberendezést, pár bútort, polcokat, lámpákat.

és még a lakás sem volt olyan drága.

2010. nov. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mi számít roncsolásnak? Pl ha leszedem a lámpát vagy a karnist , és alatta más színű még a fal, akkor azt nem tudtam roncsolás nélkül eltávolítani?

És ha költözéskor véletlenül leverjük valahol a falat, akkor mi történik?

2010. nov. 23. 12:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem igértetek frissen festett házat,akkor ez nem számít.
2010. nov. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem esett szó róla, akkor szerintem beszéljétek meg a vevőkkel. Jobb előre elintézni, mintha utólag perelnének, még ha nektek is van igazatok.
2010. nov. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
mifelénk nem szokás a konyha bútorokat otthagyni
2010. nov. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én se szeretném a konyhabútort otthagyni. Ahova költözünk, ott nincs, tudnánk használni.
2010. nov. 23. 13:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Ahonnan elköltöztünk, a vevőink szóltak, hogy nekik nem kell még a konnektor sem, mert valami hiper-szuper cuccokat akarnak felrakni, mi meg örömmel elhoztuk, mert az új házunkban volt ugyan, de nem olyan, ami nekünk tetszik. Így mindenki jól járt :). De pl. akitől a házat vettük, itt akarta hagyni a konyhabútorát, nekünk viszont nagyon nem tetszett, így megegyeztünk, hogy viheti. Átvitte valamelyik rokonához, ott meg nagyon örültek neki.


Ezekben a részletekben mindig meg kell előre állapodni, hogy mindenki elégedett legyen. Ha nem frissen festett ingatlan átadásában egyeztetek meg, akkor teljesen mindegy, hogy a leszerelt lámpák alatt kivillan-e a régi festék, az új lakó úgyis festéssel kezdi. Ha a bútorcipeléskor meghúzzátok egy kicsit a falat, az sem vészes, de azért illik vigyázni! Nálunk viszont a régi tulaj utolsó pillanatban valamit beleejtett a kádba és az kilyukadt. Na, azt kifizettettük vele, mert nem kétperces és nem is filléres ügy. Nem is ágált ellene.

2010. nov. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Ha eddig nem mondtad nekik, hogy viszed a konyhabútort, akkor én azt a helyükben úgy értelmezném, hogy marad. Szerintem azt, előre illett volna mondanod, hogy az árban az nincs benne. Felénk nem szokás a konyhabútort elvinni. Minél előbb egyeztess a vevővel. (Hátha nem is kell neki, csináltat újat) Dugaljakat, kapcsolókat, kilincseket, ajtókat, beépített bútorokat, csapokat, tv kábelt szerintem illik otthagyni. Szerintem a karnisokat, csillárokat, nyugodtan viheted, az nem rongálás, amúgy meg tuti ő is legalább kifest, ezen ne izgulj.
2010. nov. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!