Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan öltözteted karácsonyi...

Hogyan öltözteted karácsonyi hangulatba a lakást?

Figyelt kérdés

27 éves anyuka vagyok, 3 éves a kisfiúnk.Az elmúlt 2 évben nem nagyon foglalkoztam a Karácsonyi hangulat teremtésével, volt karácsonyfánk meg Ádventi koszorúnk, és természetesen mézeskalács is, de ennél többre se energiám nem volt, sem pedig időm.Ezen változtatni szeretnék és szeretném, ha kicsit hangulatosabbá változtathatnám ezt a 90 négyzetméteres kis házunkat.Persze nem szeretnék semmi giccset se ugráló rénszarvasokat a kertbe, hanem legfőképp olyat amit én is el tudok készíteni.Egy mézeskalács ádventi naptárat már kigondoltam.Várok minden egyes ötletet:)

Köszönöm.:)


2010. nov. 19. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

panelban lakom,karácsonyi díszités kimerül egy pici karácsonyfában,egy mikulásos ajtódiszben,ablakra karácsonyfaégő.,meg műhóból mindta felfújva,esetleg boákat átlógatni a falon


otthon (szülői ház, öcsém kicsi még) viszont mindig ki van diszitve,kívülről rengeteg égő.meg rénszarvas a ház elején (öcsém kérésére)

ajtókon díszek,ablakokon égők,formás (mikulás,csillag) égők,könyvespolcon végig égők (tavaly összeszámoltam, kb 2500 égő világít ha minden fel van kapcsolva,ebből 500 a karácsonyfán).Konyhában mézeskalács illatú gyertya ég,karácsonyi terítő,a virágokra 1-2 nagy piros masni (évek óta piros az uralkodó szin karácsonykor)

Kint a fáinkon is nagy masnik vannak

Sőt,tavaly még az akváriumba is lett pici műkarácsonyfa a halaknak:D

Az éven lett 2 cica,sztem nekik is kell vmit,kisöcsém karácsonymániás...


kisgyerekek imádják

2010. nov. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk van ajtódísz a bejáarati ajtón, karácsonyi mintás terítő, karácsonyi szalvéta, a gyerekek ablakában mászó kis Mikulás, illetve ablakdísz, de nem giccses, és nem sok. Az étkező asztal közepén adventi koszorú van, aminek az alapanyagát az Obiban beszerzem, és elkészítem magam. Vagyis csak a gyertyát cserélem évek óta, és a dekorációját variálom. Semmi mással nem dekorálok, szerintem ennyi is elég. Illetve a gyerekekkel (3 is van) egyre többször énekelünk Mikulás és karácsonyi dalokat.
2010. nov. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első az ajtódísz. Aztán van egy csomó fenyőgirlandunk, a tobozosakat kiteszem az ablakpárkányokra (persze rögzítve, hogy ne fújja el a szél), a simákat bent a lépcsőkorlátra tekerem (2 szintes ház), ezekre nagy piros organza ill. arany "háló-" masnik is kerülnek. Hófehér égősort tekerünk rá és kapcsolható dugóval csatlakoztatjuk a konnektorba, így néhány hétig csak ezt használjuk lépcsőházi világításnak. Első 1-2 napon még oda-oda nyúlunk a sima lámpa kapcsolóhoz, de aztán már mindenki megszokja, nagyon hangulatos. A gyerekszoba ill. a nappali ablakába világító figurát teszünk, az előszobában és az étkezőben a lámpáról lógatunk le hópihéket (vattapamacs), papírból kivágott hóembereket és angyalkákat. Az étkezőben és a nappaliban karácsonyi mintás terítőket teszek, elővesszük az illatos mécseseket a kis csillagformájú mécsestartókkal és a magas gyertyatartókba piros gyertyákat teszek, a függönyökre pedig áttetsző műanyag gyöngygirlandokat lógatok (egy girlandot kettévágok, nem is fontos középen, sokkal szebb, ha egyik hosszabb, másik rövidebb, és a függöny tetejéhez rögzítem az egyik végét, a többi pedig hadd lógjon. Egész nap nagyon szépen csillog, de este szinte szikrázik a lámpafényben. Az adventi koszorú az étkezőasztalon kap helyet. A kertben idén először lesz karácsonyfa színes égősorral (nem villog, nem zenél, csak úgy világít :) ) és egy fehéren világító rénszarvas kisszánkóval (gyerekek kérésére).
2010. nov. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ami rengeteget számít: ha a lakástextilek karácsonyiasak. Például karácsonyi asztalterítők, ha székpárna van, az is. A függönyöket is ki lehet dekorálni, például kivágsz textilcsillagokat és egy-egy öltéssel felvarrod őket a függönyre.
2010. nov. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hú, én nagyon sokmindent szoktam kirakni. :)

Egy napot rászánok, és kidekorálom az egész lakást. A pici most múlt 2, de már tavaly karácsonykor is segédkezett a díszítésnél. Imádja mindig, ha nyüzsi van itthon, kíváncsi vagyok nagyon most mit fog szólni hozzá. Úgy tervezem, hogy ezt minden évben december 5-én fogom megcsinálni, a Mikulás tiszteletére.

A bejárati ajtóra dísz, asztalra adventi koszorú. Van egy pici műfenyőm izzóval, arra szoktam tenni kis díszeket, meg van hozzá egy nagyon szép ünnepi kaspóm, ez a pulton van, nem férne el nálunk igazi fa. Az oszlopokra is körbe mindenhova gyöngy girlandot teszek, ráaggatok díszeket, a függöny kötözőjét is ünnepire cserélem, nekem ilyen műanyag függöny tartó pálca van, arra is aggatok díszeket, meg gyöngyöt, mindenhol a lakásban díszeket aggatok fel, még a konyhaszekrény fogantyújára is. A szobában egy függöny-izzó van felakasztva, ez minden nap ég, és ez, meg az egész dekoráció nálunk egészen jan.6-ig fent marad.

2010. nov. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!