Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkonvektortól lehet szénmono...

Gázkonvektortól lehet szénmonoxid mérgezést kapni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 11. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Lehte-e? Bizony lehet!!!
2009. jan. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kösz! Még 1 kérdés. Én társasházban lakom és a kámány vagy ahol a szénm. kimegy az a tetőn van vagy pedig oldalt a házfalán?
2009. jan. 11. 19:39
 3/12 A kérdező kommentje:
ezt hülyén írtam le. Na szal ahol kimegy a szénm. az kéményen kersztül történik vagy oldalt a ház falán?
2009. jan. 11. 19:41
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
A 19:36-os vok. Tudomásom szerint a konvektorokat az ablakok alá helyezik el. Tehát, a falon keresztül egy csövön vezetik ki az égésterméket! Ezt kintről érhetik olyan természeti hatások, mint a szél. Vissza fúja a lakásba az égés terméket. Ugyan ez ha letakarod ezt a kiveztő nyílást! Gáz kazánnál is előfordulhat, hogy a kéményből vissza jut az égéstermék.
2009. jan. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Igen a konvektorok többségében ablak alatt vannak, de ha van kémény a lakásban, oda is be lehet vezetni a konvektort, és így az égéstermék a kéményen keresztül távozik. Több helyen láttam már. És sajna lehet ettől is szénmonoxid mérgezést kapni, a kéménynél egyértelmű, és ablaknál, ahogy az előző válaszoló is írta, szél stb... visszafordulhat az égéstermék, esetleg a konvektor meghibásodása is okozhat.
2009. jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
kösz a választ. Szél van amúgy is mlevezem de most majd meg is nézetem hogy minden oké-e
2009. jan. 11. 21:25
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
de ha van házban 1 kis légmozgás, akkor nem lehet nagy baj. Pl: ha műanyag nyilászáróid vannak, akkor már esélyebb a dolog, míg egy régi /vetemedett/ nyilászáróknál nincs ilyen porbléma mert lesz 1 természetes huzat ami megakadályozza a szénmonoxid felgyülemlését. Nem véletlen csináltak régen is a fürdőszoba ajtók aljára ilyen rácsot.
2009. jan. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Parapetes konvektornál nem lehet, mert kinti levegőt használ az égéshez, és az égésterméke is kifelé távozik.


Kéményes konvektornál viszont simán.

2009. jan. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A konvektoroknál általában parapettel oldják meg a füstgázok kivezetését. Tehát ezek a készülékek zárt égésterűek, így kizárt hogy CO áramlana vissza. Gyakorlatilag nem tud honnan visszaáramlani.

Ha létezik kéményes, nyitott égésterű konvektor, annál lehet. De én még ilyet nem láttam.

A gázkazánoknál is a modernebb típusokat zárt égéstérrel gyártják, a kéményben pedig koncentrikusan két béléscső van egymásba helyezve. Az egyiken a kéményből szívja a kazán az égéshez szükséges friss levegőt, a másikon kinyomja az égésterméket. Mivel az égéstér nem érintkezik a helység levegőjével, itt sem juthat be CO.

Egyébként pár éve már nem is engedélyeznek lakótérbe nyílt égésterű gázkészüléket beépíteni.

2009. dec. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Elvileg nem, mert ha jól hallottam, akkor az "egészséges" gázkonvektor égésterméke széndioxidot tartalmaz, ami kevésbé mérgező. Ha rosszul van beállítva, akkor viszont az égéstermékben lehet szénmonoxid is. Egyébként teljesen egyetértek az előttem szólókkal: parapetes konvektor zárt égéstérrel rendelkezik, nem fújhatja vissza a szél az égésterméket a szobába, kéményesnél ez lehetséges, de általában akkor lekapcsolnak a konvektorok.
2010. jan. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!