Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen strapabíró vésőt...

Pszicho88 kérdése:

Milyen strapabíró vésőt ajánlanátok, amivel 8-as keménységű kvarcot is lehet vésni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy helyi nem túl profi kovács. Nem tudom mennyire edzi meg az anyagot, viszont több vésőmnél előfordult már, hogy a hegy része nem volt túl éles, viszont letört kb 1-1,5 cm hosszúságban. Volt ezek között gagyi véső és olyan is amit a Bauhause- ban vettem és igen jól bírta a strapát, annyira hogy 1,5 év alatt alig lett tompább.

Nemcsak vésők törtek, hanem már egy kiscsákány hegyesebbik része is.

Ha nem jól csinálná a szerszámok megedzését, gondolom olyan esetben is megtörténne a dolog, hogy az állandóan felmelegített és kalapált része meggyengülne és ott az anyag könnyebben törne.


Utólagosan helyrehozható még az a folyamat, ha az előzőekben nem volt megfelelő az anyag megedzése?

Valami egészen strapabíró vésőt tudnátok ajánlani, amivel a 8-as keménységű igen masszív kvarcos, vagy még keményebb kőzetek is véshetőek?



Köszönöm.



tegnapelőtt 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyémánt
tegnapelőtt 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Megmondod a kovácsodnak hogy legközelebb kevesebb szént rakjon a vasba (1% körül) és nem fog eltörni. Vagy veszel az obiban egy vésőt 3000 ft-ért...
tegnapelőtt 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Anyagminősègre is sokfajta ötvözet van, kèrdès mi van a kovácsodnak. De egy jó vèső nem olcsó. Az edzès másik rèsze a megeresztès, vannak anyagok amik ezt is megkívánják.
tegnapelőtt 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az ásvány ès acèlkemènysèg más meghatározás. Az üvegvágó 90 HRA fele van. Viszont ezek ridegek, ütèsre törnek, ezèrt veszèlyesek vèsőnek. A kovácsod is visszaereszthette volna az anyagot, hogy a szívósságát növelje a ridegsèggel szemben. Vannak jó anyagok, de a kovácsodnak tuti nem lesz spec ötvözetű anyaga, aminek az edzèsi folyamata jóval pontosabb, precízebb, hőtartással, megeresztèsi lèpcsőkkel.

Vannak jó laposvágók, az árát is megkèrik.

tegnapelőtt 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen, ahogy írtátok én is úgy vélem, hogy a visszaeresztéssel volt gond, bár szerintem alapvetően hibás a kovácsolási ismerete is. Valószínűleg az anyagot is túl hirtelen melegítette fel.


Az első vésőm egy Stanley FatMax véső, ez magától tört ki a hegyénél, anyaga króm-vanádium.


A másik vésőm hihetetlenül jól bírta, alig kopott az éle, pedig intenzíven használtam. A kovácsolás után az első napon tört ki a hegye. Ezt a Bauhause-ban vettem. A márkát nem tudom, de aranysárga színe volt, szerintem szintén króm-vanádium véső. Kb 1,5-2 éve vettem.


Az ár nem érdekelne ha tudom, hogy megfelelően kovácsolják és utána megedzik az anyagot. SDS Max-os vésőkkel lehet dolgozni kézi 0,8 kilós kalapáccsal? Láttam, hogy ezek rendkívül tartósak, viszont a végük úgy van kialakítva, hogy beszűkül, mivel vésőgépekre lettek gyártva.

tegnapelőtt 16:22
 6/10 anonim ***** válasza:

A Hilti gèpi vèső nagyon jó, de ha tönkremegy, a hiltinek kell visszavinni, ők elküldik javításra. Kovácsnál nem lesz jó sosem. Tapasztalat.

Vegyèl márkas szerszámgyártótól laposvágót, spiccvèsőt

tegnapelőtt 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen volt a cègnèl, mindenre jó volt

[link]

tegnapelőtt 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a legutóbbi 2 hozzászólónak is a segítséget.


A Hilti -t vagy valami neves gyártót lenne érdemes választanom. Ha veszek egy akármilyen vésőt, még ha jó minőségű is, megint dobhatom ki ha kimegy az éle 1-2 éven belül. Kézi kalapáccsal szoktam vésni. Nem jelent ez gondot a gépbe szánt vésőszáraknál? A kezemet nem féltem. Inkább az erőátvitel szempontjából kérdem, hogy működni fog e a dolog.


A Beta véső is masszívnak tűnik és jó a kialakítása.

Beton véséshez használtátok? Ezt a fajtát hol vagy hogyan lehet élezni és meddig bírja hozzávetőlegesen?

tegnapelőtt 21:56
 9/10 anonim ***** válasza:

6-7# vagyok. Mit vèsel egyeltalán?

A Betával Vèstem vele betont, vágtam vele csavarokat, használtam feszítèsre. Elèg mindenes volt. Ezeket köszörügèpen lehet èlezni, megfelelő èlszöggel; könnyű, házilag is működik. A lapos rèsze nagy, tehát sokáig fogyhat. Spiccvèső is volt ugyanilyen, az is jó volt.


Elvileg a gèpit is a gèp a vègèről üti a szerszámot pneumatikusan. Tehát nem baj ha kalapáccsal ütöd. De biztosan idővel meglátszik, mert nem olyan mint ahogy a gèp csinálja.

tegnap 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"6-7# vagyok. Mit vèsel egyeltalán?"


Kvarcot és annál keményebb kőzetet vésnék vele. Kvarc, hidrokvarcit, zeolit, andezit és különféle kőzetek, amik a talajban előfordulnak. Ha a csavarokat is vágtál vele, akkor erős lehet és strapabíró. Csavarokat azért nem vágnék vele, de aktív használatban lenne.

tegnap 09:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!